Home / Kryesore (page 554)

Kryesore

Një SMS nga “djali i Arta Dades” në celularin e Sali Berishës

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”20554″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Ish-kryeministri i vendit ndoshta nuk do gjykohet kurrë. Me gjasa asnjë inisiativë ligjore nuk do ndërmarrë kundër tij një qeveri që e ka tradhtuar votën ndëshkuese të 23 qershorit dhe një kryeministër që pandeh se është votuar për të rregulluar suvatë e ndërtesave.

Read More »

Freedom House: Liria e medias në Shqipëri pjesërisht e lirë

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”20540″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Në raportin që organizata Freedom House publikon për liritë e medias, Shqipëria është vlerësuar si vend pjesërisht i lirë. Në raportin vjetor  vlerësimi për Shqipërinë nuk ka ndryshuar, ndërsa Kosova ka shënuar përparim,

Read More »

Arrestohet në Slloveni i dyshuari i dytë i vrasjes së dy vëllezërve Tola në Hollandë

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”20535″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Për vrasjen e 2 vëllezërve nga Elbasani më 15 janar 2015 në Hollandë, policia ka arrestuar një tjetër person si të dyshuar. Sipas mediat hollandeze, policia ka vënë në pranga një 24 vjeçar edhe ky shqiptar në Slloveni.

Read More »

Rusia përplas Sirizan me BE-në

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”20544″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text] Qeveria e re ekstremit të majtë në Greqi ka lëshuar një deklaratë të fortë që në ditën e saj të parë në detyrë, për deklaratën e BE. Ajo tha në një komunikatë për median,

Read More »

KLSH pohon 11.2 miliardët e munguara në buxhetin e shtetit

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”20482″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text] Nga auditimet e bëra është konstatuar se gjatë vitit 2014  dëmi ekonomik që segmente të veçanta të administrate zyrtare i kanë shkaktuar arkës së Buxhetit të Shtetit llogaritet në 80 milionë euro. Nga viti 2012 deri në 2014 ky dëm është 3.8 herë më i madh se vitet …

Read More »

Testimi i mjekëve, të gjithë kundër ministrit Beqaj

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”20452″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Mjekët kundërshtojnë me forcë, madje me indinjatë inisiativën e Ministrisë së Shëndetësisë për testimin e bluzave të bardha si një veprim që cënon dinjitetin e tyre. Në emër të mjekëve, infermierëve dhe tenkinëve laburantë të QSUT-së mjeku

Read More »

Aleksis Tsipras formon qeverinë e re, ja cilët janë emrat e ministrave

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”20427″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Kryeministri i ri grek Aleksis Tsipras ka zgjedhur emrat e kabinetit të tij qeverisës. Ministrin e Ekonomisë ai ja ka besuar radikalit Janis Varufakis. Në Departamentin e Punës, jo super-ministri i Punëve të Brendshme siç ishte planifikuar fillimisht do drejtohet nga Panos Skourletis.

Read More »

Protestuesit ndezin flakë Prishtinën, përleshen me policinë (Video)

[vc_row][vc_column][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?x-yt-cl=84503534&v=y3HhDIamFaE&x-yt-ts=1421914688#t=3364″][vc_column_text] Protestuesit e thirur nga Lëvizja “Vetëvendosje” janë përleshur me forcat e Policisë, ndërkohë që këta të fundit kanë përdorur gazlotësjellës për shpërndarjen e tyre. Ndërkohë protestuesit i janë kundërpërgjigjur policisë duke i gjuajtur me gurrë.

Read More »

New York përfshihet nga stuhitë historike të borës, miliona njerëz urdhërohen të mos dalin nga shtëpitë (Video)

[vc_row][vc_column][vc_raw_html]JTNDaWZyYW1lJTIwZnJhbWVib3JkZXIlM0QlMjIwJTIyJTIwd2lkdGglM0QlMjI2OTglMjIlMjBoZWlnaHQlM0QlMjI1MDMlMjIlMjBzY3JvbGxpbmclM0QlMjJubyUyMiUyMGlkJTNEJTIybW9sdmlkZW9wbGF5ZXIlMjIlMjB0aXRsZSUzRCUyMk1haWxPbmxpbmUlMjBFbWJlZCUyMFBsYXllciUyMiUyMHNyYyUzRCUyMmh0dHAlM0ElMkYlMkZ3d3cuZGFpbHltYWlsLmNvLnVrJTJGZW1iZWQlMkZ2aWRlbyUyRjExNTQzMjAuaHRtbCUyMiUyMCUzRSUzQyUyRmlmcmFtZSUzRQ==[/vc_raw_html][vc_column_text] New York dhe zona të tjera në veri-lindje të SHBA-ve janë izoluar, pas paralajëmrimit të banorëve për të qëndruar në pritje të një stuhie ‘paralizuese’ nga rreshjet e mëdha të dëborës.

Read More »