Home / Kryesore (page 4)

Kryesore

Zemërim dhe mërzi në SHBA, protestuesit ndezin zjarr pranë Shtëpisë së Bardhë, arrestohet e bija e kryetarit të Nju Jorkut

Vdekja e afro-amerikanit George Floyd vazhdon të shoqërohet me protesta nga Nju-Jorku në Los Angeles. Së fundmi një zjarr i madh është ndezur shumë afër Shtëpisë së Bardhë, me protestuesit duke brohoritur “Poshtë sistemi në Filadelfia”. Gjithashtu, në Manhattan, të Shtunën në mbrëmje është arrestuar e bija e kryetarit të …

Read More »

“Mirë se edhe në ferr!” Përdhunimi i 15 vjeçares, gazetarja nxjerr në dritë fakte tronditëse: “Shfytëzimi i vajzës tregohej prej një viti si një ‘hit’ nëpër lagje”

Shantazhimi dhe më pas përdhunimi i 15 vjeçares nga roja i shkollës dhe më pas nga tre të rinj, ka tronditur opinionin publik. Policia arrestoi 65 vjeçarin dhe tre të rinjtë pasi kanë abuzuar seksualisht me një të mitur dhe e kanë kërcënuar me video intime. Gazetarja e Top Channel, …

Read More »

Sot hapen çerdhet dhe kopshtet! S’ka më orare për lëvizjen! Hapen plazhet, palestrat dhe kufijtë tokësorë

Ky muaj i jep dritën jeshile të tjera masave lehtësuese nga koronavirusi të vendosura në muajin Mars. Ashtu sikundër ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, njoftoi më herët, nga sot hapen kufijtë tokësorë, plazhet vetëm për strukturat akomoduese, parqet, palestrat, qendrat e internetit, kampionati i futbollit si dhe kurset profesionale apo …

Read More »

Nga nesër hiqen kufizimet e lëvizjes në çdo zonë, Manastirliu apel qytetarëve: “Kërkohet vetëndërgjegjësim për …”

Ministrja e shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, me anë të një postimi në rrjetet sociale, u ka kujtuar të gjithë qytetarëve se duke filluar nga nesër hiqen kufizimet e lëvizjes në çdo zonë, por sipas saj duhet vetëndërgjegjësim për të mos e ulur vigjilencën dhe për të zbatuar distancimin social. “🔴Ja çfarë …

Read More »

Pavarsisht rënies së fuqisë së koronavirusit, Europa ka ende “frikë” nga Italia/ Ja shtetet që nuk po i hapin kufijtë me të

Italianët që kanë në plan t`i kalojmë pushimet jashtë kufijve, do të duhet të kënaqen me një numër të vogël destinacionesh, sepse në disa vende europiane, ata konsiderohen praktikisht “ non grata”. Kjo po ndodh edhe brenda vetë zonës Schengen ku thuajse të gjithë shprehen të gatshëm për hapjen e kufijve. …

Read More »