Home / Kryesore (page 3)

Kryesore

U vra në atentat pak ditë më parë, ish-efektivi merrte pagë prej 9 muaj si inspektor pa shkuar asnjë ditë në punë

Prej 9-muajsh ish-efektivi Santiago Malko i ekzekutuar në mënyrë mafioze mbrëmjen e 22 Gushtit ishte emëruar si inspektor pyjesh në Dajt.  26-vjeçari ishte një person nën hetim për disa ngjarje të rënda kriminale në Tiranë dhe Durrës, si edhe i dënuar për armëmbajtje pa leje dhe plagosje me dashje. Burime …

Read More »

Liri dhe shtëpi

Ftesa bujare e Anitës për të qenë mes jush në Prishtinë, më ktheu pas plot 20 vite. Linda Rama Ftesa bujare e Anitës për të qenë mes jush në Prishtinë, më ktheu pas plot 20 vite. Ishte koha kur Shqipëria dhe Shqiptarët, pasi kishin përmbysur përgjithnjë diktaturën dhe kapërcyer murin …

Read More »

Sekserja e “Fondit Besa”, shpërthen në lot: Hajdutët e vërtetë janë jashtë. Më çoni tek fëmijët

Një nga të arrestuarat për skemën e mashtrimit të dhënies së kredive fiktive nga “Fondi Besa” ka shpërthyer në lot gjatë seancës së sotshme. Mesditën e kësaj të premteje, Orkida Drizo ka kërkuar ndryshimin e masës së sigurisë nga Gjykata e Apelit. Ajo ka thënë :-“Ata që vodhën paratë janë …

Read More »

Arrestohet 15 biznesmenë. Mashtruan me fatura fiktive të TVSH, me dëm 1.5 milionë euro

Falsifikimi i faturave të Tatimit të Vlerës së Shtuar, të quajtura ndryshe, faturat e TVSH-së, ka vënë në pranga 15 persona, kryesisht biznesmenë dhe administrator të disa kompanive. Kjo skemë mashtrimi që ata kishin krijuar, i ka shkaktuar buxhetit të shtetit një dëm disa miliona euro. Hetimi i seksonit kundër …

Read More »

… Mihalër gjithandej ore …!

… e pamundur ta qetësoja mikun tim prej revoltës, pasi një e urtë e popullit thotë; “ai që ka këmbët jashtë zjarrit, e ka të lehtë t’iu japë këshilla atyre që po digjen”. Po e rrëfej fjalë për fjalë ngjarjen e tij : “Shkoj me gruan tek dentisti. Gruaja ishte …

Read More »