Home / Rrjete sociale

Rrjete sociale

Protestë ndaj Zuckerberg-ut duke mos përdorur Whatsapp, Instagram dhe Messenger

  Si një lloj metode për të protestuar kundër Facebook, për skandalin e shfrytëzimit të të dhënave nga Cambridge Analitica, një grup aktivistësh i kërkoi përdoruesve që në datën 11 prill t’i thojnë “jo” përdorimit të rrjeteve sociale si Whatsapp, Instagram dhe Messenger. Themeluesi i Facebook pritet të dëshmojë të …

Read More »

Fejsbuku është në telashe

Fejsbuku, kolosi prej dy miliardë përdoruesish që pikërisht mbi të dhënat i ka ngritur themelet e tij, ndodhet përballë një vështirësie ligjore që mund të shkaktojë një efekt domino shumë të madh. Dhe pasojat e mundshme të të cilit janë të pallogaritshme. E gjitha nis nga një vendim i një …

Read More »

FOTO/ Protesta e opozitës ndez "furrën e druve"

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”44140″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_single_image image=”44131″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Aktet e dhunës në protestën e Partisë Demokratike, nuk kanë kaluar pa u ironizuar nga ana e njerëzve në rrjetet sociale. Më poshtë janë disa foto të përpunuara që ironizojnë veprimet e protestuesve.

Read More »

Video/ Pamje skandaloze nga ish Spitali Ushtarak në Tiranë

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”42626″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Kjo video  tregon gjendjen  e mjerueshme që sundon në njërin prej pavionëve të ish Spitalit Ushtarak në Tiranë, aktualisht Qendra Kombëtare e Traumës. Fjala është pë repartin e Reanimacionit, në ambientet e të cilës familjarët e pacientëve të shtruar qendrojnë të shtrirë përdhe, duke fjetur. Është …

Read More »