Home / Politike

Politike

Meta reagon për vrasjen e policit: Autorët para drejtësisë. Lufta kundër krimit të jetë prioritet absolut

TIRANË Presidenti Ilir Meta ka reaguar lidhur me vrasjen e oficerit të krimeve në Kune Vain të Lezhës. “Thellësisht i tronditur nga ngjarja tepër e rëndë e vrasjes, në krye të detyrës, të zyrtarit të lartë të Policisë së Shtetit, Saimir Hoxha, gjatë një operacioni kundër kultivimit të lëndëve narkotike …

Read More »

Braimllari: Vrasja e nënkomisarit në Lezhë tregon si e ka katandisur Rilindja Policinë e Shtetit

Sekretari i Përgjithshëm i LSI, Endrit Braimllari, reagon për vrasjen e efektivit të Policisë së Lezhës, Saimir Hoxha, gjatë aksionit për zbulimin e parcelave me kanabis. Braimllari shkruan në një postim në “Facebook” se sot Policia e Shtetit është e pamotivuar dhe e pa mbështetur nga qeveria. Reagimi i Braimllarit: …

Read More »

Vrasja e efektivit në Lezhë, reagon ambasadorja Yuri Kim: Autorët të dalin para drejtësisë

Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim, reagon për vrasjen e efektivit të Krimeve të Rënda, Saimir Hoxha, teksa po ushtronte kontroll për parcelat me kanabis në Lezhë. Në një postim në “twitter”, teksa iu shpreh ngushëllime familjarëve të efektivit dhe kolegëve të tij, ambasadorja Kim thekson se autorët duhet të …

Read More »

Komisioni i Ligjeve mblidhet ‘online’, deputetët e opozitës futen në sallë, Bardhi debat me Bushkën

Komisioni i Ligjeve nuk ka mundur të mbajë dot punimet e para për shkak të përplasjeve mazhorancë-opozitë. Klotilda Bushka njoftoi nisjen e mbledhjes online, por deputetët e PD u futën në sallë. Bushka i bëri me dije deputetëve opozitarë që të logohen online sipas vendimit, por këta të fundit kundërshtuan. …

Read More »

Komisionet parlamentare nisin me ‘incidente’/ PD: Kuvendi ndërpreu transmetimin e mbledhjes

Kuvendi i Shqipërisë ndërpret transmetimin e mbledhjes se konstituimit të Komisionit të Shëndetësisë. Kështu deklaron Partia Demokratike, deputetët e së cilës kanë qenë të pranishme fizikisht në komision. Sipas PD, “në kanalin rtsh kuvend qe paguhet nga taksat e qytetarëve, mbledhja e komisionit që drejtohet nga deputetja e PD, Albana …

Read More »

“E rëndësishme beteja e Shqipërisë për Reformën në Drejtësi”, Presidentja e KE: Rezultati, në konferencën e parë ndërqeveritare

Presidentja e KE, Ursula von der Leyen, gjatë konferencës për media në Qerek të Krujës, ku inspektoi shkollën e rindërtuar nga BE, tregoi përparimin që ka bërë Shqipëria në Reformën në Drejtësi dhe në rrugën drejt anëtarësimit në BE.Ajo tha se Shqipëria i ka bërë detyrat e saj, ndërsa shtoi …

Read More »