Home / Moti

Moti

Parashikimi i motit për sot

Fundjava pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore të qendrueshme. Mot i kthjellët pritet të mbizotëroj në pjesën më të madhe të vendit.  Vranësirat parashikohen të pakta kalimtare përgjatë relieveve malore në orët e mesditës. Era parashikohet nga kuadrati i veriut me shpejtësi mesatare 1-7m/sek, e hera-herës përgjatë vijës …

Read More »

Parashikimi i motit për sot

Më tej moti do të vijojë i kthjellët në të gjithë vendin. Era do të fryjë nga verilindja e veriperëndimi e lehtë e mesatare në bregdet duke u pasuar nga valëzim i forcës 3dhe 4 ballë. Temperaturat parashikohen: zonat malore 7°C deri në 24°C zonat e ulëta 11°C deri në …

Read More »

Parashikimi i motit për sot (Temperaturat)

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të vranët dhe me reshje në disa zona. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rënie të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 10°C në 19°C, në zonat e ulëta nga 18°C …

Read More »

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të vranët dhe me reshje në disa zona. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rënie të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 12°C në 20°C, në zonat e ulëta nga 19°C …

Read More »

Parashikimi i motit për sot, 20 shtator 2021

Java që sapo ka nisur dëshmon që dalëngadalë do të na duhet të shtojmë në garderobat tona veshjet me të trasha. Gjithsesi, Sherbimi Meteorologjik Ushtarak thekson se në mesditë, temperaturat do të shkojnë deri në 30 gradë. E hëna nis me reshje shiu e hera herës me shtrëngata edhe pse …

Read More »

Mot me diell dhe vranësira mesatare

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të vranët dhe me reshje. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rënie të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 14°C në 22°C, në zonat e ulëta nga 20°C në 29°C dhe …

Read More »

Parashikimi i motit për sot(Temperaturat)

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm në të gjithë vendin. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 14°C në 25°C, në zonat e ulëta nga 21°C në 32°C …

Read More »

Parashikimi i motit për sot

Dita do të dominohet nga moti i kthjellët. Vranësirat do të jenë të pakta kalimtare në orët e mesditës kryesisht përgjatë relieveve malore. Era do të fryjë nga kuadrati i Verilindjes-Veriperëndimit 1-15 m/s, përgjatë vijës bregdetare dhe zonat pranë tyre era do të fitojë intensitet, hera-herës e vrullshme deri në …

Read More »