Home / Lajmi Fundit

Lajmi Fundit

Ramush Haradinaj dorëhiqet si kryetar i AAK

Muaj më parë dha dorëheqje si kryeministër, ndërsa sot Ramush Haradianj ka konfirmuar se ka dhënë dorëheqjen edhe nga kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Në një intervistë për “Ekonomia Online”, Haradinaj thotë se këtë veprim thotë se e ka ndërmarr për shkak të shpalljes së zgjedhjeve të brendshme …

Read More »

LAJM I FUNDIT/ Sekuestrohet llogaria bankare me vlerë 120 mijë euro, policia jep detajet. Çfarë dyshohet

  Vijon puna për evidentimin e aseteve dhe llogarive bankare të personave të dyshuar për veprimtari kriminale. Sekuestrohen 120.000 euro, që dyshohet se janë përfituar nga veprimtari kriminale Specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier, në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Fier, …

Read More »

Meta insiston: I vërtetë lajmi i sizmologut grek për tërmetin apokaliptik (VIDEO)

  Presidenti i Republikës Ilir Meta vijon që t’u qëndrojë deklarimeve ku paralajmëronte se Shqipëria do të përfshihet nga një tërmet apokaliptik. “Unë nuk e di se cfarë ka thënë ky sizmologu grek, këtu janë ato 45 linqet mininale të Greqisë dhe Shqipërisë (tregon listën e medive), besoj se televizioni ja …

Read More »

Ndryshon sërish ligji, ja çfarë u ndalohet duhanpirësve

Kuvendi miratoi sot ndryshimet në ligjin “për mbrojtjen e shëndetit nga produktet e duhanit”. Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu tha se do të ndalohet konsumimi në ambiente të mbyllura edhe për duhanin me ngrohje, cigaren elektronike dhe shisha/nargjile, që janë të dëmshme për shëndetin e qytetarëve. Do …

Read More »

NJOFTIM/ Dhoma e Tregtisë dhe Industrisë Tiranë organizon tryezën e diskutimit “Fuqizimi i Regjistrave të Biznesit

Njoftim për mediat Dhoma e Tregtisë dhe Industrisë Tiranë në bashkëpunim me Ministrinë e Financave dhe të Ekonomisë, organizojnë më 27 qershor 2018 në Tiranë tryezën e diskutimit “Fuqizimi i Regjistrave të Biznesit”. Ky takim organizohet në kuadër të programit Interreg IPA CBC Itali – Shqipëri – Mali i Zi …

Read More »