Kulture

Lin Delia/ Skica e piktura në Shkodër, studiuesja flet për krijimtarinë e piktorit të njohur
Festimet për Ditën e Verës/ Ja 50 aktivitetet festive
Motër e vëlla, poezia e trupit në majë të gishtërinjve
Pikturat e Enton Panaritit/Ëndrrat tona kanë qenë plotë ngjyra dhe jo bardh e zi si e sotmja
ALEKSANDËR ÇIPA, OSE PORTAT E NJË SHPIRTI
Dita e Verës në Tiranë, mbi 50 aktivitete për 17 Marsin
Vuaje ulërimat dhe sharjet histerike/ Vajza e Dritëro Agollit mesazh prekës në ditëlindjen e vëllait
India bën një film biografik për Nënë Terezën, do lançohet në 2020-n
Censurimi i Majkëll Xheksonit? Muç Nano: Një gjeni mund të jetë qen bir qeni, por…
Karavastaja, bukuritë dhe veçoritë e kësaj zone shumë të rëndësishme për Mesdheun