Home / Kronike (page 129)

Kronike

Vdes dëshmitari i dosjes Gjika

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”1954″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”medium”][vc_column_text]Gjykata e Tiranës ka vendosur të pezullojë për një kohë të pacaktuar gjyqin në ngarkim të Kryebashkiakut të Vlorës, Shpëtim Gjika. Një prej të pandehurve të çështjes “Gjika” në Vlorë, Gëzim Feta ka ndërruar jetë kater ditë më parë, për shkak të një

Read More »

Atentat para Bashkisë së Vlorës

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”1885″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Një ngjarje është shënuar mbrëmjen e djeshme, në qyetetin e Vlorës, atentat me armë i është bërë sërisht biznesmenit të ndërtimeve Arben Veliko. Ngjarja ka ndodhur

Read More »

Gjendet i vrarë 63-vjeçari në banesën e tij

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”2041″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Një 63-vjeçar eshtë gjetur i vrarë me armë zjarri , viktima Pashko Mujaj banues në fshatin Vukpalaj rrethi Malësi e Madhe. Mësohet se i moshuari jetonte i vetëm në banesën e tij, pasi në këtë fshat, kohët e fundit kishte ardhur nga emigracioni. Ai është …

Read More »

Guerilasit e ISIS-it mbushin Korçën me trakte

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”1826″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text] Rikthehen traktet me mbishkrime të ashtuquajturit “Shteti Islamik i Irakut dhe Levanit” (ISIS). Këtë herë, jo shumë largë, por në një prej qyteteve të Shqipërisë, konkretisht në qytetin juglindor të Korçës,

Read More »

Maskat djegin makinën e drejtores së Hipotekës

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”1740″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Burime nga qyeti i Vlorës, mësohet se persona ende të paidentifikuar i kanë vënë flakën automjetit të kryeregjistrueses së Vlorës, në zyrën e regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme, Ina Luçi. Burimet e policisë lokale konfirmuan për “shtypi.net”,

Read More »

INUK ndal qarkullimin, tritol shumëkatëshit tek Ura e Beshirit

[vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image border_color=”grey” img_link_target=”_self” image=”1704″ img_size=”medium”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]Vijon Inspektoriati Ndërtimor Urbanistik Kombëtar aksionin për lirimin e hapësirave publike në segmentin rrugor Tiranë-Vaqarr. INUK, në deklarat për shtyp ka saktësuar se aksioni do të jetë i përqëndruar në afërsi të urës së Beshirit, ku do të prishet një objekt shumëkatësh.

Read More »

Varë veten në qeli, vrasësi i Kosovarëve

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”1554″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Sipërmarrësi italian i cili vrau dy ish-punonjësit e tij nga Kosova më 15 shtator, është vetëvrarë në qelinë e burgut. Gianluca Ciferri 48 vjeç nga Fermo, vrau dy ish-punëtorët e tij Nexhmedin Mustafa 38 vjeç dhe Valdet Avdyli 26 vjeç,

Read More »

Meksikë arestohet kreu i bandës “Guerreros Unidos” për zhdukjen e 43 nxënësve

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”1481″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Autoritetet meksikane kanë deklaruar se kanë kapur udhëheqësin e dyshuar të një bande kriminale, i përfshirë në zhdukjen e 43 nxënësve. Sidronio Casarrubias Salgado është udhëheqësi kryesor i bandës Guerreros Unidos . Studentët u zhdukën pranë Igualas,

Read More »