Home / Kronike (page 126)

Kronike

Bashkia Fushë-Arrëz rilidh energjinë, prangoset elektriçisti

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”4048″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Edhe ditën e sotme ka nisur me vrull aksioni kundër vjedhjes së energjisë elektrike, e cila sot shënon ditën e katërt të tij. Ndërkaq, punonjësit e OSHEE dhe të Policisë së Shtetit janë në terren për të ndërprerë lidhjen e paligjshme të energjisë. Bëhet e …

Read More »

Kundërshtuan patrullën, arrestohen tre persona dhe dy në kërkim

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”4033″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Arrestohen nga policia tre persona pasi kanë kundërshtuar patrullën. Në pranga të efektivëve të Sarandës kanë përfunduar, Ermir Vejzati, Paolo Tepelena dhe Petrit Gjoka. Policia e qytetit bregdetar njofton gjithashtu se dy persona janë

Read More »

Në kërkim nga Interpoli, ekstradohet nga Italia 41-vjeçari

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”4030″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Një shtetas i shpallur në kërkim ndërkombëtar, nga Zyra Qendrore Kombëtare Interpol Tirana, mbrëmjen e djeshme u krye ekstradimi nga Italia, drejt vendit tonë, ndaj shtetasit shqiptar, Besnik Sejdo, 41 vjeç, banues në Tiranë.

Read More »

Shpif ndaj policisë, arrestohet qytetari mashtrues

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”3917″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Policia e Shtetit hedh poshtë si të pavërteta deklarimet e shtetasit Qani Kapllani, gjatë prononcimit të dhënë në një media sot, i cili pretendonte se teksa ka transportuar një shtetase të vetëhelmuar është ndaluar nga shërbimet e Policisë Rrugore,

Read More »

Lidhjet e paligjshme të energjisë çojnë në burg administratorin e Vllaznisë

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”3879″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Aksionet e policisë në të gjithë vendin janë angazhuar për të dënuar çdo shkelës që mundohet të vjedhë energjinë elektrike me anë të paligjshme. Ndërkohë, Policia e Shkodrës në aksionin e saj kundër prerjeve të lidhjeve të paligjshme të energjisë elektrike shoqëroi

Read More »

Elbasan, familjarët gjejnë të varur 48-vjeçarin

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”3760″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Në orët e para të ditës së sotme, bëhet e ditur se një person i ka dhënë fund jetës në rrethana të dyshimta në qytetin e Elbasanit. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në lagjen “Emin Matraxhiu” të Elbasanit, në ambjentet e

Read More »

Dita e tretë e aksioneve të OSHEE, vijojnë arrestimet

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”3770″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Kanë kaluar tre ditë që nga vendimi i qeverisë për të dënuar çdo shkëlës që mundohet të vjedhë në rrjetin e energjisë elektrike dhe arrestimet e shumta po bëjnë bujë të madhe në audiencë. Arrestime të shumta ka pasur në shumë qytete të vendit tonë …

Read More »

Policia arreston tre persona për prodhim të paligjshëm

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”3508″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Policia e kryeqytetit ka arrestuar tre persona pasi iu gjetën dhe sekuestruan një sasi detergjentesh pa dokumentacionin përkatës. Produktet quhen “Meglio lo sgrassatore universale” dhe janë gjetur në

Read More »