Home / Kronike / Kronike

Kronike

Rrëzohet aksidentalisht nga lartësia e banesës, ndërron jetë 77-vjeçari në Tiranë

Një tjetër ngjarje e rëndë ka ndodhur në Tiranë, një orë më parë. Mësohet se një 77-vjeçar ka rënë aksidentalisht nga lartësia e banesës dhe ka ndërruar jetë. “Tiranë/Informacion paraprak. Më datë 19.09.2021, rreth orës 14:10, në rrugën “Muhamet Gjollesha”, dyshohet se aksidentalisht ka rënë nga lartësia e banesës së …

Read More »

Plagosje me armë zjarri në Lezhë, identifikohet dhe shpallet në kërkim autori i dyshuar

Një i plagosur me armë zjarri ka mbetur në Lezhë. Autori i dyshuar Xhulio Vokrri, ka plagosur 25-vjeçarin Paulo Bushi (Ndoj) pas një konflikti për motive të dobëta. Policia ka identifikuar autorin e dyshuar dhe vijon krehja e zonës për kapjen e tij. “Më datë 17.09.2021, rreth orës 14:40, në fshatin Manati, Lezhë, pas një …

Read More »