Home / Kronike

Kronike

Nje person ka humbur jeten ne zonen e Liqenit Artificial ne Tirane nderkohe qe eshte gjetur aty nga kalimtaret. Informacion Paraprak: Rreth orës 18:00 në vendin e quajtur “Liqeni Artificial”, disa kalimtarë kanë konstatuar një shtetas rreth 53 vjeç në gjendje të rënduar shëndetesore, i cili është dërguar me autoambulancë …

Read More »

“Dajti”/ U kërkua pushimi i hetimit të 3 gjyqtarëve, Gjykata e Posaçme rrëzon kërkesën e SPAK

Gjykata e Posaçme ka rrëzuar kërkesën ndaj 3 gjyqtarëve që pranuan gjykimin e shkurtuar për Dritan Dajtin, duke e ulur dënimin në 25 vite nga burgim i përjetshëm. Ndonëse Prokuroria e Posaçme Anti Korrupsion kërkoi pushimin e çështjes penale ndaj tre gjyqtarëve Petrit Aliaj, Skënder Damini dhe Aleks Nikolli, Gjykata e …

Read More »

I dënuar 16 vjet burg për vjedhjen e miliona eurove në Rinas, Aleksandër Murataj “lihet i lirë” për të marrë pjesë në varrimin e babait

Drejtoria e Përgjithshme e Burgjeve i ka dhënë leje Aleksandër Muratajt, që të marrë pjesë në varrimin e babait, që ka ndërruar jetë gjatë ditës së djeshme. Murataj ndodhej në burg, i dënuar 16 vjet heqje lirie, për grabitjen e bujshme të Rinasit, ku u vodhën 2 milionë euro. Një …

Read More »