Home / Kronike

Kronike

Tërmeti katastrofik/ Thellohet bilanci i tragjedisë, shkon në 40 numri i viktimave, përfundon operacioni i kërkimit në Thumanë

Vijon të rritet bilanci i viktimave të tërmetit katastrofik, që tronditi Shqipërinë mëngjesin e 26 nëntorit, me magnitudë 6.4 të shkallës Rihter, i ndjekur nga një sërë lëkundjesh të tjera të forta, duke e çuar në 40 numrin e tragjedisë, 45 të shpëtuar dhe 750 të lënduar. Ekipet e kërkim-shpëtimit …

Read More »

Gjendet e vdekur regjisorja shqiptare, detajet e para

Regjisorja Arzana Kraja, vajza e kryetarit të Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Kosovës, Mehmet Kraja është ndarë nga jeta. Lajmin për regjisoren e ka konfirmuar Koha.net, ndërkohë që policia njoftoi: “Me datën 13.11.2019 rreth orës 09:08 policia ka pranuar një informatë, për një trup të pajetë në lagjen “Kalabria”, …

Read More »

Plagosja me armë në Lezhë, pronarët e dy dyqaneve u konfliktuan për parkingun (Detajet)

Dy personat janë konfliktuar për parkingun, pasi i kishin dyqanet ngjitur. Pas sherrit Kola u qëllua me armë zjarri në këmbë nga Dedgjonaj, i cili ka qenë duke lëvizur me makinë. LEZHE-Report Tv zbardh shkakun e konfliktit që përfundoi mbrëmë në të shtëna me armë zjarri dhe një të plagosur pranë Katedrales. I plagosur mbeti …

Read More »

U vra në atentat pak ditë më parë, ish-efektivi merrte pagë prej 9 muaj si inspektor pa shkuar asnjë ditë në punë

Prej 9-muajsh ish-efektivi Santiago Malko i ekzekutuar në mënyrë mafioze mbrëmjen e 22 Gushtit ishte emëruar si inspektor pyjesh në Dajt.  26-vjeçari ishte një person nën hetim për disa ngjarje të rënda kriminale në Tiranë dhe Durrës, si edhe i dënuar për armëmbajtje pa leje dhe plagosje me dashje. Burime …

Read More »