Home / Koment (page 4)

Koment

Ikën si dy binjakë

Balil Gjini/ Pas ikjes së Silke Blumbach, iku edhe Moikom Zeqo. Çfarë rastësie ugurzezë. Të dy ishin miq me njëri-tjetrin. Silkja e quante Moikomin binjaku im. Të dy luftuan me kancerin, të paepur, gjer në fund. Të dy ishin nga njerëzit më të ditur në këtë vend. Ndaj të dyve …

Read More »

Këmbanat e diasporës

Edmons Shallvari/ Dëgjoj kësaj kohe, veç këmbanave të kishave dhe ato të diasporës nëpër botë. Bëj kryqin si për inerci por shyqyr e mbledh veten para se të vazhdoj me ndonjë lutje ndaj Zotit. Fjala qenka për kohën e votimeve, ku me sa duket diasporës nuk i krijohen dot kushtet …

Read More »

“Mësuesit janë elita e një kombi”/Mimi Kodheli vjen me një tjetër deklaratë “pikante”, reagon zv.presidenti i SPASH: Nuk i fyen dot në sytë e komunitetit kur shërbejnë!

Deputetja Mimi Kodheli solli shumë reagime , pasi tha se “mësueset sot e kanë mendjen tek buzëkuqi dhe minifundet”, pas bërjes publike të rastit të abuzimit të një 15 vjeçareje nga roja i shkollës. Ajo dje bëri një tjetër deklaratë për mësuesit. Me një status në Facebook, ku përmend edhe …

Read More »

Kim Mehmeti: ‘Shqipëritë’ tona ishin dhe mbetën vende ku, o rrënohet e kaluara, o shitet e ardhmja kombëtare!

Nga: Kim MEHMETI Trekëndëshi Tiranë-Prishtinë-Shkup ka disa muaj që i ka rrugët e mbyllura, sepse janë lëshuar tratë që ndajnë kufijtë shqiptaro-shqiptarë. Pra kanë kaluar muaj qysh se Kosova kujdeset që virusi i saj të mos i infektojë shqiptarët e Shqipërisë dhe, mëmëdheu bënë çmos që virusi i atjeshëm të …

Read More »