Home / Intervista (page 6)

Intervista

Aleksandër Çipa: Kauza e Rilindjes e tradhëtuar; zgjedhjet me aktorë të vjetër nuk sjellin asgjë të re

Nga: Eva GJURA Gazetari dhe analisti i njohur, Aleksandër Çipa komenton në një intervistë për “tesheshi.com” zhvillimet politike në Shqipëri, por edhe në Kosovë. Duke u ndalur tek tema më e nxehtë e diskutimit të ditës, tek reforma në drejtës, z. Çipa shprehet se kjo klasë politike kërkon ta mbajë …

Read More »

Stërmbesa e Skënderbeut: Ndjehem shqiptare më shumë se çdo nacionalitet tjetër

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”43704″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Intervistoi: Elsid IMERAJ   Sophie Castriotat është gjenerata e 14 e fisit të kastriotëve. Vajza 19 vjeçare është rrëfyer në një intervistë ekskluzive për “Arbëria News”, për lidhjen e saj me familjen e Kastriotëve, gjaku i saj i cili rrjedh direkt nga Gjergj Kastrioti. Gjithashtu Sophie ka folur …

Read More »

Gazmend Oketa: "Opozita nuk inspiron më!" Po mazhoranca..?

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”43568″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Gazment Oketa, ish deputet i Partisë Demokratike dhe një ndër themeluesit e Frymës së Re Demokratike, është pyetur nga “Arbëria News”, për situatën politike në vend, për koalicionin Rama-Meta si dhe për një Qeveri të mundshme teknike, variant ky i propozuar nga opozita. Gjithashtu Oketa ka …

Read More »

Ilir Meta, çfarë i tha Ylli Manjanit para se ta emëronte ministër Drejtësie

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”43496″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Përgjigje edhe për pyetjet: “Si punohet me Edi Ramën? A do të korrigjoje ndonjë nga deklaratat e mëhershme ndaj Ramës? A është emërimi juaj një sfidë që Meta ia bëri Ramës?  Përse nuk ndiqet penalisht një gjykatës që liron një vrasës? etj.

Read More »

VIDEO-EKSKLUZIVE/ “Bektashi”: Ku je ti re i poshtër!

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”43364″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Gazmir Koxhaj, i njohur për shqiptarët nga vidiot e tij që poston në YouTube, ka dhënë në intervistën e mëposhtme zbulon sekretet e vetevetes. Flet jo vetëm për videot humoristike të xhiruara në ambjentin ku jeton dhe ushtron hobin e tij, peshkimin, por bën me …

Read More »

Me kryetaren e jurisë së konkursit "Vangjush Gambeta" për gazetarët e Ekonomisë

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”42552″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Konkursi për dhënien e çmimeve “Vangjush Gambeta 2015”, për raportimin më të mirë ekonomik të publikuar gjatë këtij viti nga gazetarët ekonomik nga Shqipëria, Kosova dhe Maqedonia, sapo ka startuar dhe duket se do të jetë i mbushur me surpriza. Gjatë një interviste për “Arbëria News” …

Read More »

Kreu i Gjykatës së Krimeve të Rënda: Kjo është vjeshta e ankthit për drejtësinë

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”42236″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text] Kryetari i Gjykatës së Krimeve të Rënda, Sandër Simoni thotë se nuk mund të fajësohen të gjithë gjykatësit si të korruptuar. “Ka një lloj histerie në opinionin publik shqiptar, i cili nuk bën diferencën në kategorinë e gjyqtarëve,

Read More »