Home / Intervista (page 5)

Intervista

Largimi i Bushatit, ish-ambasadori: Shqipëria dhe Greqia nuk mund të vazhdojnë me negociatat

Në një intervistë për radion greke “Athinë 98.4”, ish-ambasadori i Shqipërisë në Kosovë dhe Maqedoni, Arben Cejku thotë se Shqipëria ka venë në një pozicion të veshtirë të gjithë ata që mbështesin integrimin në Bashkimin Europian, ndërsa situata është ende me e keqe nga zhvillimet politike të Shqipërisë këto ditet …

Read More »

Shijakun apo Londrën?

MENTOR NAZARKO  Vendimi i fundit i opozitës për të dorëzuar mandatet parlamentare ka krijuar dilema të shumta. Ndalemi në dy prej tyre. Dilema e parë në planin e brendshëm: Sa të fuqishme, ndikuese dhe vendimtare janë masa të tilla si ajo e dorëzimit të mandateve? Dilema e dytë: Me kë …

Read More »

Deutsche Welle: Opozita djeg mandatet dhe kërkon zgjedhje

Opozita në Shqipëri kërkoi të hënën largimin e kryeministrit Edi Rama dhe zgjedhje të parakohshme parlamentare. Kërkesa erdhi menjëherë pas vendimit të saj për të djegur mandatet parlamentare, të propozuar nga lideri i Partisë Demkokratike (PD, Lulzim Basha dhe mbështetur nga partitë e tjera opozitare. Ajo publikohet pas protestën masive …

Read More »