Home / Intervista (page 3)

Intervista

“Ç’na ndan shqip, s’thuhet anglisht”/ Rama: “Kush më thotë je vëllai i Vuçiçit, i them ‘amanet mushkat’ “

Kryeministri Rama është përfolur shpesh here për një marrëdhënie të ngushtë me Vuçiçin. “Kush më thotë je vëllai i Vuçiçit, i them ‘amanet mushkat'”. Kështu tha Kryeministri Rama në konferencën me gazetarët në Prishtinë. Këtë përgjigje e dha gjatë pyetjes se si i ka marrëdhëniet me Presidentin serb. “Mendoj se …

Read More »

Rritja e shifrave, sqaron mjeku Tritan Shehu: “Duhet strategji, nuk kemi të bëjmë me një rishfaqje të virusit”

Ditën e sotme, u konfirmuan 42 persona me koronavirus, gjë që ka shtuar shqetësimin për një shpërthim tjetër të pandemisë. Mjeku Tritan Shehu, u shpreh për faxnews se nuk kemi të bëjmë me një rishfaqje të virusit, por duhet një ristrukturim i gjithë sisitemit. “Unë e kam thënë që situata, …

Read More »

“Dëgjova një shpërthim, në këmbë kisha…” / Flet zjarrfikësi i plagosur pas atentatit ndaj Ardian Çapjas

Mëngjesin e sotëm në Elbasan ka mbetur i plagosur edhe një zjarrfikës i cili tentoi të shuante flakët e makinës e cila mund të jetë përdorur për atentat ndaj Ardian Capjas. Mësohet se brenda në makinë ka pasur fishekë, të cilët kanë shpërthyer nga djegia. Për pasojë është plagosur njëri …

Read More »

VIDEO/ Vittorio Sgarbi tregon për frikën e përjetuar në Shqipëri: “Mund të mbytesha, mbeta në det pa të brendshme e pa syze”

Ato që përjetoi Vittorio Sgarbi në Shqipëri ishin momente frike. Kritiku i njohur i artit, në të vërtetë, rrezikoi të mbytej në det ndërsa lahej në një plazh në bregdetin e Palasë, ku ishte mysafir në vendpushimin e ashtuquajtur “Bregdeti i Gjelbër”. Në “Live – Non è la d’Urso” , …

Read More »

“Babanë e dërguan në breg të lumit, para skuadrës së pushkatimit”, zbardhet dëshmia e ish-drejtorit të Teatrit Kombëtar: “Një oficer i Sigurimit i tha …”

Publikohet historia e panjohur të vëllezërve Alibali me origjinë nga Shkodra, një nga familjet e njohura të atij qyteti, e cila gjatë Luftës ishte e lidhur e gjitha me Lëvizjen Antifashiste dhe nisur nga ai kontribut që ata dhanë. Pas mbarimit të Luftës u dërguan me studime brenda dhe jashtë …

Read More »

“Unë i kam thënë ato që kam pasur”, Rama për Reformën Zgjedhore: “Ka akoma të tjerë që duhet të flasin”

Kryeministri Edi Rama në konferencën për gazetarët është ndalur edhe tek Reforma Zgjedhore. Ai është shprehur se Partia Socialiste është e hapur deri në fund për arritjen e një marrëveshje. Më tej ai ka shtuar se i vjen keq që edhe pse jemi në vitin 2020 Shqipërisë i duhet akoma …

Read More »