Home / Intervista (page 2)

Intervista

Nisma për ndalimin e koalicioneve, Çipa: “S’u shërben zhvillimeve jurdike në Shqipëri!”

Debatet e partive politike për nismën e ndryshimeve kushtetuese janë bërë pothuajse agjendë kryesore e zhvillimeve mediatike në Shqipëri. Për këtë temë, e cila po ndiqet me interes nga publiku, por edhe nga aktorët politikë ka folur kreu i Unionit të Gazetarëve Shqiptarë, Aleksandër Çipa. Ai tha për Euronews Albania …

Read More »

“U godit besimi qytetarëve”/ Analisti Çupi flet për mosshkarkimin e Metës: “Mazhoraca bëri gafën më të madhe”

Parlamenti vendosi sot të mos propozojë shkarkimin e Presidentit Ilir Meta, ndonëse prej një viti ky i fundit është hetuar nga komisioni i posaçëm mbi ligjshmërinë e veprimeve për zgjedhjet vendore dhe emërimet në Gjykatën Kushtetuese. Analisti Frrok Çupi, tha në emisionin “Top Talk” se me këtë akt është goditur …

Read More »

Pastori i kishës ku shkonin motrat Josifi: “I vizitonin persona me kostum, 6 vite pa i parë”

Pastori i Kishës Ungjillore, Fitor Muça nga emisioni “Abc-ja e Mëngjesit”, është shprehur se ngjarja e vetëflijimit të familjes Josifi është e perceptueshme dhe tronditëse për opinionin shoqëror. Muça në fjalën e tij ka theksuar se në Bibel nuk ka asnjë rresht ku të thuhet se për të fituar ringjalljen …

Read More »

“Me dhunë dhe pa shpërblim shteti …”/ Reagon Agim Toro për shtetëzimin e bregdetit: “Po instalohet diktatura mbi pronat!”

Problematikat e hasura me pronat në bregdet duket se kanë çuar qeverinë që të marrë një masë ekstreme për menaxhimin e tyre duke shtetëzuar të gjithë vijën bregdetare shqiptare që nga Velipoja në Ksamil. Në konsultim publik është hedhur drafti i cili bën një ndryshim në ligjin për pronat shtetërore …

Read More »