Home / Intervista (page 2)

Intervista

Epidemiologu Danilovski: “Vendet e Ballkanit e fituan betejën me COVID-19”, ja arsyet pse

“Në përgjithësi, vendet e Ballkanit e fituan betejën me pandeminë COVID-19, ndërsa parashikime të caktuara tregojnë se vala epidemike duhet të përfundojë deri në fund të Majit ose fillimin e Qershorit,” tha në një intervistë me shkrim për Anadolu Agency (AA) Prof. Dr. Dragan Danilovski, epidemiolog dhe Shef i Institutit …

Read More »

“Ndoshta i kemi bërë karshillik njëri-tjetrit”, Jonida Maliqi flet për raportin e saj me aktorin Romeo Veshaj

Prej kohësh këngëtarja e njohur Jonida Maliqi është përfolur për një romancë me aktorin e humorit Romeo Veshaj, zëra të cilat ende nuk kanë marrë një konfirmim nga dyshja. Këtë të shtunë, Jonida Maliqi ka qenë e ftuar në emisionin Pop Culture, ku në një intervistë me autoren dhe moderatoren …

Read More »

U gjobitën me nga 500 euro, flet mjeku shqiptar në Itali: “Nuk ka patur festë, por u gëzuam për përgjigjen e testeve”

Lajmi se grupi i mjekëve shqiptarë në Brescia ka festuar në hoteli ka bërë xhiron e medieve italiane dhe atyre shqiptare. Lajmi se grupi i mjekëve shqiptarë në Brescia ka festuar në hotel, është zbardhur sot nga një prej anëtarëve të stafit vullnetar. Doktori Orgest Haruni, duke folur ekskluzivisht për …

Read More »

U pyet se përse shkruan, shkrimtari turk jep përgjigjen e pazakontë: Shkruaj, sepse jam i mërzitur me ju!

Shkrimtari turk, Orhan Pamuk, njëherit fitues i nobelit për letërsi, jep një përgjigje të pazakontë, kur është pyetur se pse shkruan. Unë shkruaj sepse kam dëshirë të shkruaj. Shkruaj sepse nuk mund të bëj si të tjerët, një punë norma­le. Shkruaj që libra si të mitë të jenë të shkruar …

Read More »

Pasi deklaroi injektimin e dezinfektuesve si kurë për COVID-19, reagon Trump: “Unë s’jam mjek …”

Presidenti amerikan Donald Trump është munduar të tërhiqet nga deklaratat e tij mëngjesin e sotëm, ku rekomandoi mjekët të shikojnë mundësinë nëse injektimi i detergjentëve apo rrezeve të diellit brenda trupit mund të kurojë koronavirusin. Trump i tha gazetarëve të mbledhur në Zyrën Ovale se “po bëja pyetje sarkastikisht, reporterëve …

Read More »