Home / Intervista (page 13)

Intervista

Saviano: Mafia kosovare bashkëpunon ngushtë me atë sërbe, kundër mafias shqiptare

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”31820″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full” title=”Roberto Saviano dhe një pjesë e eskortës së rij mbrojtëse”][vc_column_text]Në një intervistë ekskluzive për agjencine e lajmeve  “Presheva Jonë” në Zvicër, shkrimtari Italian Roberto Saviano vendos gishtin në plagë dhe flet hapur për veprimtarinë më të fundit të Mafias. Për Mafian ballkanike siç e etiketon ai, …

Read More »

Sa shans kanë shqiptarët të fitojnë azil në Gjermani? Përgjigjet ministri gjerman

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”21892″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Në një intervistë ekskluzive me Ministrin e Brendshëm Federal, Thomas de Maizière, ky i fundit i ka dhënë një përgjigje edhe problemit të refugjatëve shqiptar që mbrijnë në tokën gjermane me shpresën se mund të përfitojnë azil. Ndiqni përgjigjet e Ministrit Federal në detyrë.

Read More »

Përse mund të heqë dorë nga modelingu “Marilyn Monroe” shqiptare?!

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”20351″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Modelja e njohur si “ Marilyn Monroe” shqiptare  ,Elena Lika, pjesëmarrëse në evenimente të shumta modeling-u, spektakle televizive, si dhe në  videoklipe të këngëtarëve të njohur të vendit, shprehet për shtypi.net se do të pozonte nudo vetëm  për një kauz të fortë.

Read More »

Kush është Erza Muqolli, 9- vjeçarja shqiptare që ngriti në këmbë spektatorin e “France Got Talent”?

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”20030″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Dhe kush fshihet pas Erza Muqollit? Si ja ka dalë të jetë ngjitur në këtë nivel dhe a do t’a fitojë trofeun në finalen e madhe, që pritet të mbahet ditën e martë, në orën 20:50’?

Read More »

Intervista e Hillary Clinton ku flet për garën presidenciale, skandalet seksuale të Bill, vrasjen e Bin Landen, Putin, Berlusconin, BE dhe luftën në Irak

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”11563″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Hillary Clinton ka vendosur të futet në garën për Presidente të Amerikës. Ajo thotë se nëse fiton besimin e amerikanëve dhe zë vendin kur dikur ishte burri i saj, përmbushet edhe premtimi për barazi i shkruar në Kushtetutë. Clinton ka folur edhe për skandalet seksuale …

Read More »

Jessie J: Jam shumë e emocionuar që erdha në Shqipëri

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”11409″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Këngëtarja britanike Jessie J performoi mbrëmjen e së shtunës në koncertin e organizuar me rastin e 70-vjetorit të Çlirimit të Shqipërisë. E ftuar në emisionin ‘Wake Up’, 26-vjeçarja dha një intervistë të gjatë ku foli për karrierën, jetën personale dhe përshtypjet që i la Shqipëria.  …

Read More »

Jessie J, rrëfen përshtypjet e saj nga vizita në Shqipëri

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”11362″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Këngëtarja e famshme britanike, Jessie J, para koncertit në sheshin “Nënë Tereza” në Tiranë për 70-vjetorin e Çlirimit ka qenë në studiot e Top Channel ku u intervistua ne studio.     Ju këndoni “No body’s perfect”, askush s’është perfekt, por duket se gjithçka po …

Read More »