Home / Intervista (page 11)

Intervista

Vuk Drashkoviq: Pavarësia e Kosovës është realitet

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”7905″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]“Vizita e kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama është historike. Ndërsa për mosmarrëveshjet eventuale mes Ramës dhe Vuçiqit, nuk ia vlenë të flitet fare”, pohon Vuk Drashkoviq.

Read More »

Motra e Pablo Eskobarit mohon vrasjen e të vëllait nga Policia

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”4226″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Sa herë përmëndet emri Pablo Escobar, të gjithë mendojmë për narkotrafikantin më të famshëm të botës, i cili u bë i famshëm jo vetëm pë kokainën që “përmbyti” amerikën,

Read More »

Ministri Veliaj për vendimin e UEFA-s, reformat institucionale etj.

[vc_row][vc_column width=”1/1″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”2717″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Veliaj: Besoj se nuk ka një shqiptar që nuk ka një shije të hidhët,një ndjesi shumë të shëmtuar për atë që ndodhi me UEFA-n. Vendimi ishte qartazi i padrejtë, është një përqeshje me sloganin e UEFA, “Say no to racism”, sepse ata i …

Read More »

Kryeministri Rama: Shqipëria e Madhe nuk është projekti ynë

[vc_row][vc_column width=”1/1″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”1876″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Shqipëria e Madhe është kryesisht një makth i serbëve, që shfaqet hera – herës edhe tek fqinjë të tjerë apo gjen vend në diskutimin mbi rajonin tonë edhe përmes ndonjë gazetari të huaj që kujton se thotë ndonjë të vërtetë të madhe kur …

Read More »