Home / Intervista (page 10)

Intervista

Arta Dade: Vështirë që sivjet Shqipëria të ketë shansin për hapjen e negociatave me BE

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”41738″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text] Nga: Angjelina VERBICA   Pas takimeve në Berlin të Komisionit të Jashtëm të Parlamentit të Shqipërisë, kryetarja e këtij komisioni Arta Dade flet për DW mbi marrëdhëniet dy palëshe, reformat, bashkëpunimin në rajon dhe çështjen e refugjatëve.

Read More »

ERZA MUQOLLI PREZANTON KLIPIN E KENGES ME FJALET E NENË TEREZES, SE SHPEJTI FILMI I SAJ

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”41445″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_video link=”https://youtu.be/VV5oVYVGfNc”][vc_column_text]Intervistoi Elsid IMERAJ Erza Muqolli është vogëlushja që ngriti në këmbë një publik të tërë në spektaklin show televiziv “France Got Talent”. Të gjitha mediat shqiptare dhe ato të huaja folën për 9-vjecaren me orgjinë shqiptare dhe për talentin e saj muzikor, me një zë …

Read More »

"Shqiptarët meritojnë llogaridhënie se ç’u bë me paratë e tyre"

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”41236″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]“Partia Demokratike po bashkëpunon ngushtësisht me kristiandemokratët gjermanë dhe me Fondacionin “Konrad Adenauer” për hartimin e alternativës së saj para votuesve shqiptarë, programin qeverisës të demokratëve për zgjedhjet e ardhshme parlamentare…”.

Read More »

Bleona QERRETI-Arian ÇANIT: Me që je doktor i b…ës erdha të japësh verdiktin tënd…Erdha të të tregoj b…ën time që të iki e qetë në Amerikë…

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”40877″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Mbrëmjen e djeshme këngëtarja Bleona Qerreti, e cila përveçse si këngëtare e veçantë gëzon të njejtën fam edhe si një femër e lirë, ka qenë prezente në emisionin “Zonë e Lirë” të moderuar nga Arjan Çani. Dialogimi midis tyre ka qenë në të vërtetë një “dyluftim”, …

Read More »

Ismail Kadare komenton akuzat e të afërmve të Mitrush Kutelit dhe hapjen e dosjeve

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”32735″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Shkrimtari Ismail Kadare në një intervistë të dhënë së fundmi përgjigjet për të gjitha “akuzat” e drejtpërdrejta bërë nga trashëgimtarët e Mitrush Kutelit, paraqitur në botimin më të fundit “Netë moldave”. Kadare për herë të parë tregon si është përkthyer në frëngjisht vepra e Kutelit, por …

Read More »

Klement Tinaj – rruga e suksesit në Hollivud

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”40258″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Klement Tinaj, nuk kishte menduar ndonjëherë se do të ndiqte rrugën e filmit. I ri dhe i ardhur me familjen në Shtetet e Bashkuara në vitet e adoleshencës nga Kelmendi i Shqipërisë, talenti i tij u zbulua nga një mësuese dhe vitet e fundit, karriera e …

Read More »

Ish shefi i arratisur lëshon akuza të forta: Drejtues të lartë të Policisë e Prokurorisë të implikuar në trafikun e drogës

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”39737″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]“Ky informacion i është përcjellë dy herë qendrës së Policisë dhe Prokurorisë për Krime të Rënda, në nëntor dhe dhjetor të vitit 2013…”Nuk kam marrë asnjëherë përgjigje. Me sa duket lodhemi kot, se Krimet e Rënda nuk duan ta hetojnë këtë grup”, më thotë kolegu Hasrama… 

Read More »

Ministria Gjosha: Apel shqiptarëve të mos kërkojnë azil pasi nuk do t’ua hapë askush derën

Klajda Gjosha, ministre e Integrimit Europian, në një intervistë për Top Channel thotë se pritshmëritë janë për një progres-raport pozitiv pas dy muajsh nga Komisioni Europian, “por reforma në drejtësi, thekson ajo, është çelësi i suksesit për çeljen e negociatave për anëtarësim. Progres-raporti i radhës pritet të publikohet nga Komisioni …

Read More »