Home / Histori te rralla (page 5)

Histori te rralla

Historia e refugjatit sirian, trajtimi çnjerëzor në Greqi dhe mikëpritja e policit shqiptar: Na futi në shtëpinë e tij dhe na ushqeu

Në faqen shumë të lexuar në FB, “Humans of New York”, është publikuar edhe historia e një refugjati sirian, të quajtur Muhammed. Ai rrëfen për tmerrin e kaluar dhe për mikpritjen shqiptare. Tregimi nis me trajtimin çnjerëzor nga ana e policëve grekë, ndaj tij dhe 6 refugjatëve të tjerë me …

Read More »

IN MEMORIAM/ Ditari i Enver Hoxhës, fragment nga biseda me Mehmet Shehun, lidhur me fejesën e djalit të tij me Silva Turdiun, vajzën e një familje të deklasuar

Krisja e parë në marrëdhëniet Hoxha ­Shehu, dy njerëzit më të fuqishëm të regjimit komunist, është shënuar më 11 shtator 1981. E ka memorizuar këtë vetë Hoxha në ditarin e tij personal, ku përshkruan një takim të pazakontë me ishkryeministrin atë pasdite vjeshte, që ka mbetur mister… Marrë nga Panorama

Read More »

Djali El Chapos, baronit të drogës më të kërkuar në botë, me makinë me targa shqiptare (Foto)

Pak kohë pasi El Chapo u arratis në mënyrë spektakolare nga burgu, djali tij 32-vjeçar ka hapur një llogari në Facebook. Në të shihet Ivan Guzman, duke treguar pasurinë dhe “mallin” që e posedon. Vetura luksoze, stoli ari, armë të mbështjella me gurë të çmuar, shumë para të thata dhe drogë, …

Read More »

VIDEO/ Akrobatja bie nga një lartësi prej 10 metrash në prani të publikut, shpëton mrekullisht

[vc_row][vc_column][vc_column_text]­ Gjatë performancës së saj në Rusi, një artiste akrobacie ka rënë nga një lartësi prej 10 metrash, pasi nuk ishte lidhur mirë me rripat e sigurisë. Kseniya Elkina ka rrëshqitur në ajër nga partneri i saj duke përfunduar në tokë. Ngjarja ndodhi direkt në sytë e të pranishmëve në …

Read More »