Home / Histori te rralla (page 4)

Histori te rralla

"Rambo" iraken, që ka si mision të vrasë sa më shumë xhihadistë

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”43593″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]E quajnë “Rambua iraken” pasi është simboli i rezistencës irakene ndaj xhihadistëve. Motoja e tij është “nuk do të ngelë asnjë farë terroristi”. Nëse e sheh të armatosur me pushkë, antiplumb dhe granata, të krijon vërtet përshtypjen e Rambos së famshëm. Emri i tij i vërtetë …

Read More »

Binjakët identik martohen me binjaket identike

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”43335″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Dy vëllezërit ishin të pandashëm gjatë tërë jetës dhe kishin vendosur të gjenin binjake identike me të cilat do të martoheshin. Por kjo gjë nuk ishte e lehtë, pasi që atyre i’u deshën 5 vjet të gjenin motra identike. Ndiqni historinë…

Read More »

FOTO/ Tregimi i 15 vjeçares: Kështu më përdhunoi diktatori

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”43024″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Tmerri filloi me lehtësinë e prekjeve. Teksa nxënësja 15-vjeçare i zgjaste buqetën me lule, 62-vjeçari i mori dorën e lirë dhe ia puth me butësi. Burri ishte Muamar Gadafi (Muammar Gaddafi), diktatori i Libisë, që e kishte marrë pushtetin 35 vite më parë.

Read More »

Mësuesja shqiptare poston këto foto nudo (+ 16)

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”42780″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Një mësuese shqiptare në Kumanovë ka postuar disa foto nudo në rrjetet sociale duke tërbuar prindërit e fëmijëve të shkollës ku ajo jep mësim. Drejtoria e shkollës ka deklaruar se do të marrë masa ndaj saj.

Read More »

Më përdhunonte intesivisht kunati!

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”42596″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Unë që po ju shkruaj jam Meri, kam disa kohë e martuar. Të tregosh histori dashurie është kënaqësi si për atë që e përjeton atë moment, por edhe për atë që i lexon, por historinë që po tregoj, unë po e shkruaj me lot e dhimbje …

Read More »

Mite rreth bombës atomike të Hiroshimas

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”42434″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Në 6 gusht të vitit 1945, Shtetet e Bashkuara hodhën bombën atomike në qytetin japonez të Hiroshimas. Një tjetër bombë, shkatërroi në 9 gusht Nagasakin. Dekada më vonë, polemika dhe informacione të rreme rrethojnë ende vendimin për të përdorur armët bërthamore, gjatë Luftës së Dytë Botërore. …

Read More »

Në Turqi zbulohet Bibla 1000-vjeçare

Një Bibël e vjetër, mendohet 1000-vjeçare, është konfiskuar nga policia në qytetin Tokat në Turqinë qendrore. Gazeta “Sabah” shkruan se Bibla e shkruar në gjuhën asiriane do të shitej nga tre persona, por ajo u konfiskua nga agjentë policie të maskuar. Origjina e Biblës nuk dihet, por policia ka thënë …

Read More »