Home / Histori te rralla (page 24)

Histori te rralla

Gazetari që përdorte kriminelët si burim informacioni

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”7314″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Alexandre Grant, qysh 25 vjet më pare, ka nisur të mbulojë krimin e bandave ruse. Gangsterët që janë arratisur nga Bashkimi Sovjetik dhe kanë bredhur në lagjet rusishtfolëse të Nju Jorkut i kanë kërcënuar imigrantët me zhvatje.

Read More »

Zbulohet virusi i budallallëkut, redukton koefiçentin e inteligjencës

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”8543″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Studiesit amerikanë kanë zbuluar atë që e kanë pagëzuar si “virusi i budallallëkut”: Prezenca në organizëm e një virusi të quajtur ATCV -1, i ngjashëm me klorovirusin e algave, është asociuar në persona dhe kafshë nga laboratori tek një koefiçent i ulët intelektual.

Read More »

Shpëton vajzën e tij një vjeçare, duke e hedhur nga dritarja e katit të dytë

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”8209″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Kur ka parë murin duke rënë dhe tymin që shpërndahej nëpër shtëpi, i ati ka menduar se ai dhe vajza e tij një vjeçare do të vdisnin nga asfiksimi. Në fakt, nëse nuk do kishte qenë gatishmëria e babait të saj, për ta hedhur …

Read More »

Kujdes nga rrjetet sociale që ju kërkojnë të zhvisheni !

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”7899″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]“Ajo zhvishet. Pastaj më kërkon dhe mua të bëj të njejtën gjë” tregon djaloshi Giulio. Nuk po flasim për një takim real por për një takim në “Web”.

Read More »

Biseda sekrete midis Presidentit amerikan dhe atij të Jugosllavisë

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”6765″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Gjatë vizitës së delegacionit të lartë jugosllavë të kryesuar nga ish-presidentin Joviç , me presidentin amerikan, George W. Bush, në vitin 1990, në New York, tema e bisedës ishte

Read More »

Babai fton përdhunuesin e vajzës për darkë dhe e torturon deri në vdekje

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”5113″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Një baba i tërbuar po përballet me akuzat e vrasjes pasi ai ka torturuar për vdekje personin që pretendohet të ishte  përdhunuesi i vajzës së tij adoloshente. Vajza 14 vjeçare pretendohej të ishte përdhunuar 2 muaj më parë nga burri 45 vjeçar.

Read More »

Të shkelësh me këmbë një ton flori

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”4409″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text] Ky është një dyqan në Pekin që i dedikohet shitjeve të metalit të çmuar dhe tashmë po ndjek një stategji te re, ekspozimin e floririt në mënyrë të hapur në hollin hyrës.

Read More »

Motra e Pablo Eskobarit mohon vrasjen e të vëllait nga Policia

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”4226″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Sa herë përmëndet emri Pablo Escobar, të gjithë mendojmë për narkotrafikantin më të famshëm të botës, i cili u bë i famshëm jo vetëm pë kokainën që “përmbyti” amerikën,

Read More »