Home / Histori te rralla (page 22)

Histori te rralla

Të lexosh botën në 365 ditë

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”12985″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Shkrimtarja Ann Morgan sfidoi veten për të lexuar një libër për secilin vend të botës brenda harkut kohor të një viti. Në listën e saj të gjatë prej 196 librash ndodhet dhe “Pallati i ëndrrave” e “Prilli i thyer” nga I.Kadare dhe “I humburi” …

Read More »

Kinë, shoferi i autobusit i vjedh telefonin pasagjerit

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”12942″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Autobusi është vendi më i mirë i “gjuetarëve të xhepave”. Pasagjerët në përgjithësi janë të kujdesshëm dhe vigjilentë përballë udhëtarëve të tjerë, por pak dyshojnë apo ruhen nga shoferi i autobusit.

Read More »

E pabesueshme, por e vërtetë, foshnja 5 muajshe del përdoruese e kokainës

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”12056″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Zbulimin e kokainës e bënë mjekët e spitalit Pediatrik. Ndaj dy prindërve, babait 38 vjeçar, me profesion guzhinier dhe nënës 28 vjeçare, shtëpiake Prokuroria e Republikes nisi hetimet, duke i akuzuar për keqtrajtim të të miturës.

Read More »

Ndalohet emri "Kim Jong Un" në Koren e Veriut, pasi atë e ka vetëm lideri

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”12055″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Lideri i Koresë së Veriut vazhdon të surprizojë me urdhërat e tij. Kim Jong-un ka vetëm një të tillë, pasi Korea e Veriut ka nxjerrë një ligj që ndalon përdorimin e emrit “Kim Jong-un”

Read More »

Al Shabab vret 36 punëtorë në Kenia

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”11808″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Militantët islamikë të Al Shababit kanë marrë përgjegjësinë për një sulm, që ka vrarë 36 punëtorë gurorë në Kenia. Grupi islamik, me bazë në Somali, ka thënë se viktimat e sulmit kanë qenë jomyslimanë.

Read More »

Femra 36-vjeçare që pohon se ka shkuar me mbi dhjetë mijë meshkuj

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”11663″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text] “Kurrë nuk e kam parë të përshtatshme të lidhesha me dikë duke qenë se kam qenë shoqëruese e shumë personazheve të famshme.Kam pasur kolege që ishin të martuara, por mua nuk më pëlqente kjo gjë.

Read More »