Home / Histori te rralla (page 2)

Histori te rralla

MREKULLI/ Sapo kishte ardhur në jetë, foshnja mori dy plumba nga terroristët e ISIS-it, por mbijetoi(FOTO)

Një bebe e cila u qëllua dy herë gjatë një sulmit terrorist në një maternitet në Afganistan, arrit që të shpëtojë mrekullisht nga vdekja. Plumbat e morën foshnjën në këmbë, pasi terroristë të dyshuar të ISIS-it u futën në maternitet dhe qëlluan me armë, duke vrarë 24 persona në Kabul. …

Read More »

Krenari! Deputetja e parë shqiptare në Parlamentin Europian,në listën e 30 grave më frymëzuese në Suedi

Deputetja shqiptare në Parlamentin Europian, Arba Kokalari gjithmonë e më shumë na bën krenarë me karrierën e saj të suksesshme. Arba është zgjedhur në listën e një prej 30 grave drejtuese më frymëzuese në Suedi sipas renditjes së Sweden’s Leader’s Organization. Përmes një postimi në rrjetet sociale ajo thotë se …

Read More »

(FOTO)Mrekullitë ndodhin! Kaloi gripin spanjoll, arrin të mposht edhe Covid-19,gruaja spanjolle 113 vjeçare

Një grua 113 vjeçare, personi më i vjetër që jeton në Spanjë, tani është bërë gjithashtu edhe personi më i vjetër që i ka mbijetuar koronavirusit. Maria Branyas, një nënë e tre fëmijëve, i mbijetoi Covid-19 ndërsa u shtrua në shtëpinë e kujdesit Santa Maria del Tura në Spanjën lindore. …

Read More »

Historia tragjike e dy viktimave të Covid-19: Kërkuan ndihmë por nuk e morën kurrë/ 30 ditë pasi pacientët kishin vdekur, spitali i telefonon për tampon

Mes 30 mijë viktimave të shkaktuara nga koronavirusi në Itali  ka plot histori të dhimbshme e prekëse sesi janë ndarë nga jeta qytetarët italianë.  Dy ngjarje mjaft tronditëse janë bërë publike ditën e sotme nga gazeta italiane “Corriere della Sera” . Janë dëshmi të dy banorëve  nga zonat më të …

Read More »

“Heronj të heshtur”, Rama publikon videon/ Historia e veçante e infermieres shqiptare që punon vullnetare në Bari

Kryeministri Edi Rama ka publikuar sot një video ku dëgjohen përjetime dhe histori të ndryshme nga personeli mjekësor i spitali Universitar të Traumës, ku vendi ndodhet përballë pandemisë së COVID-19. Teksa i ka cilësuar ata heronj të heshtur, kreu i qeverisë tregon se në muajt e fundit ky spital ka …

Read More »

Aktivistja 17 vjeçare Greta Thunberg, dhuron 100 mijë dollarë për luftën kundër koronavirusit

Greta Thunberg i ka dhuruar 100,000 dollarë Fondit të Fëmijëve të Kombeve të Bashkuara (UNICEF) për të ndihmuar në luftimin e shpërthimit të pandemisë. Thunberg është aktiviste e njohur në mbarë botën për mbojtjen e mjedisit dhe ka udhëhequr miliona të rinj në greva shkollore, si dhe ka sfiduar liderët …

Read More »