Home / Histori te rralla

Histori te rralla

Historia e pabesueshme e Xhin Hilard

Ndodh shpeshherë që një dukuri natyrore e pabesueshëm, një rast mjekësor misterioz, apo një rastësi fatlume, na provokon një ndjenjë shqetësimi për shkak se nuk dimë apo nuk kuptojmë gjithçka që ndodhi. Një shembull i tillë ishte ngjarja gati e pabesueshme që i ndodhi Xhin Hilard (e lindur në vitin …

Read More »

Historia e veçantë e çiftit shqiptaro-turk

Shqiptarja Vezuela Sanxhaku dhe djali turk Serdar Genç treguan historinë e tyre të veçantë të dashurisë gjatë një interviste që dhanë për emisionin “Abc-ja e mëngjesit”. U njohën në një anije gjatë një organizimi me studentët por siç thotë Vezuela, nuk e kishte menduar se do të martoheshin bashkë. “Jemi …

Read More »

Gruaja që fitoi betejën me kancerin

Adele Roberts ka bërë paraqitjen e saj të parë në BBC Radio 1 që pas operacionit për heqjen e një tumori një muaj më parë. Ylli i televizionit dhe radios njoftoi në tetor se ishte diagnostikuar me kancer në zorrë përpara se të bënte operacionin, duke zbuluar se “gjithçka kishte …

Read More »

Do të emocionoheni nga kjo histori

Kjo është historia e vërtetë e një vajze tetëvjeçare, e cila e dinte se dashuria mund të bënte mrekulli. Vëllai i saj i vogël ishte i destinuar të vdiste nga një tumor në tru. Prindërit e tyre ishin të varfër, amakishin bërë gjithçka për ta shpëtuar, duke shpenzuar të gjitha kursimet e tyre. Një mbrëmje, babai i …

Read More »