Home / Flash

Flash

Stili i jetës joaktive mund të jetë më e dëmshme nga sa mendoni

Një mënyrë jetese joaktive është një nga kërcënimet më të mëdha për shëndetin e çdo individi. Aktiviteti fizik dhe ushtrimet e rregullta janë thelbësore për një shëndet të plotë. Sipas Organizatës Botërore të Shëndetit, stili i jetës joaktive dyfishon rrezikun e sëmundjeve kardiovaskulare, diabetit dhe mbipeshës, rrit rreziqet e kancerit …

Read More »

Rëndohet bilanci, 2 viktima e 59 të prekur nga koronavirusi në Shqipëri

Ka shkuar në 59 numri i personave të prekur nga COVID-19. Lajmi është bërë i ditur nga ministria e Shëndetësisë. Ndërkohë 30 pacientë ndodhen të shtruar në Infektiv. Ndërkohë, mëngjesin e sotëm, Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se ka ndërruar jetë personi i dytë i infektuar me koronavirus, …

Read More »

2268 mjekë, infermierë, farmacistë i përgjigjen Ministrisë së Shendëtësisë në betejën kundër koronavirusit (VIDEO)

2268 mjekë, infermierë, farmacistë, ekspertë të shëndetit publik, studentë të Mjekësisë, i janë përgjigjur thirrjes së Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale për t’ju bashkuar frontit të parë të luftës me COVID-19. Një lajm i tillë është bërë i ditur nga ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastiliu, e cila pati një …

Read More »