Home / Eksluzive

Eksluzive

Aksident automobilistik në aksin Levan-Fier(Video)

Shënohet aksidenti i parë pas tre javësh. Aksidenti me përplasje automjetesh ka ndodhur pak minuta më parë në qytezën Levan në rrethrrotullimin e kryqëzimit të rrugëve nacionale Vlore-Gjirokaster. Automjeti “Hilixs”me targë AA 2750E nga shpejtësia tej normave dhe për shkak të lagështisë ka devijuar drejtimin duke u përplasur me një …

Read More »

Ish-anëtarja e kryesisë së PD zbulon skenarin: Basha s’është lider dhe s’ka ndërmend të djegë mandatet, ja ç’kërkon

Ish- anëtarja e Kryesisë së Partisë Demokratike Endira Bushati ka folur për aksionin opozitar për të djegur mandatet, ndërsa u shpreh se do të jetë e vështirë që opozita të marrë një hap të tillë. E ftuar në “Natë me Xhaxhiun”, Bushati u shpreh se Basha po kërkon që të …

Read More »

Ekxkluzive/ Serbët, sinjal të fortë nga Gazimistani: Jo skifterë por të rinj të qetë

Nga Behlul Jashari Serbë kosovarë dhe të ardhur edhe nga Serbia festjnë Vidovdanin,  të mbledhur sot në Gazimestan, në një fushë rreth pesë kilometra në veri të Prishtinës, duke shënuar kështu 629 vjetorin e Betejës së Kosovës. Edhe me manifestime tjera, në çdo 28 qershor serbët festojnë Vidovdanin apo Betejën e Kosovës, …

Read More »