Editorial

Spartak Ngjela zbulon kushtet e BE për Ramën: ja kush arrestohet
Shpërthen Elvira Dones: Kullat e famshme të Rilindjes dhe restorantet e luksitu bëjnë karshillëk fukarenjve
Agim Xhafka: Gjiknuri, po të vjen huri
Përparim Kabo: Të paaftët dhe anonimët që po na e marrin frymën
Koncerti i ufologut fashist dhe urrejtje ndjellës
Samiti i metaforave të bukura dhe vizionit të munguar
Përplasje SHBA-Rusi në Këshillin e Sigurimit për Sirinë
Kryemadhi: Rama mund të mos rikandidojë Veliajn në Tiranë
​Të mbytesh me një pikë ujë
Diplomacia Ekonomike, Qëllim Për Tërheqjen E Investitorëve