Home / Auto

Auto

Gjendja e Kryeministrit Britanik vazhdon të jetë e rënduar, futet në terapi intensive

Gjendja shëndetësore e Kryeministrit britanik Boris Johnson veçse vjen dhe përkeqësohet. Më herët, gjendja e Boris Johnson paraqitej e mirë, por shëndeti është rënduar gjatë mbrëmjes. Ai po trajtohej në spital me oksigjen, ndërsa tashmë është futur në terapi intensive. Kryeministri britanik vazhdon të jetë nën kujdesin e mjekëve, ndërkohë …

Read More »

I papari "Golf 8" do të dalë në 2017 (Foto)

VW pati shumë probleme gjatë vitit të kaluar, por vitin e ardhshëm kompania pritet t’i befasojë të gjithë me prodhimin e gjeneratës së tetë të modelit Golf. Sipas kësaj logjike, në vitin 2017 pritet që VW të lansojë Golf 8. Sipas ‘sekreteve’ që janë zbuluar online nga AutoExpress, Golf 8 …

Read More »

Modeli i ri i BMW-së 330e (Foto)

Ky model ka motor elektrik eDrive dhe motor me djegie të brendshme me katër cilindra. Motori me djegie të brendshme vjen me TwinPower Turbo dhe prodhon 135 kW/184KF, transmeton Express. Motori elektrik zhvillon 65 kW/88KF. I gjithë sistemi së bashku zhvillon 185 kW/252KF. Konsumimi i karburantit i kombinuar: 2.1–1.9 l/100 …

Read More »

Seria 9 e BMW do të vijë në vitin 2020

I është dhënë drita e gjelbër prodhimit të Serisë 9 nga BMW e cila do ti takoj rangut ndërmjet Serisë 7 dhe Rolls Royce Ghost. Sipas Car Magazine pronarët e BMW janë pajtuar që deri në vitin 2020 të fillojnë prodhimin e Serisë 9 e cila do të bazohet në …

Read More »

Volkswageni për gatit super-makinën elektrike

Volkswageni raportohet se është duke e zhvilluar veturën më të mirë elektrike për të rivalizuar Chevrolet Boltin dhe Tesla Model 3. Detajet e kësaj veture janë të limituara, por “Motoring” raporton se modeli është ide e Herbert Diessit, i cili është drejtor i Volkswagen Passager Cars. Pak dihet për këtë …

Read More »

BMW zëvendëson pasqyrat me kamera në 2019

BMW pritet të nisë me zëvendësimin e pasqyrave anash me kamera që nga viti 2019. Në muajin e kaluar, BMW prezantoi konceptin i8 pa pasqyre. Në këtë koncept, kamerat kishin zëvendësuar të gjitha pasqyrat duke “ofruar kënde më të mira”. Duhet se kjo teknologji nuk do të ndalet vetëm te …

Read More »

Ferrari prezanton modelin më të ri GTC4Lusso

Ferrari ka prezantuar modelin GTC4Lusso, i cili do të jetë pasardhësi i modelit të vetëm Ferrari 4×4, modelit FF. Ky model do të prezantohet në Geneva Motor Show 2016. Në pamje të parë ai nuk dallon shumë nga paraardhësi i tij FF përveç fytyrës së ngritur. Por në të vërtetë …

Read More »