Home / Aktualitet (page 7)

Aktualitet

Reforma Zgjedhore, Yuri Kim mbledh “kokë më kokë” 4 negociatorët, të pranishëm edhe ambasadori i BE, i OSBE dhe i Britanisë së Madhe

Zyra e shtypit të Ambasadës Amerikane, me anë të një përgjigje për Top Channel ka konfirmuar se ambasadorja e SHBA-ve, Yuri Kim ka mbledhur në takim, përfaqësuesit e palëve politike në Këshillin Politik për të arritur një marrëveshje për Reformën Zgjedhore. Mësohet se Yuri Kim, ka mbledhur “kokë më kokë” …

Read More »

“Mund të ketë rritje të rasteve me Covid-19 nga turistët”, Manastirliu: Ja kujt do t’i shërbejë spitali i ri për koronavirusin

Ministrja e Shëndetësisë teksa ka vizituar së bashku me kryeministrin Rama ambientet e ish- kirurgjisë në QSUT që tashmë janë shndërruar në një spital COVID-3, ka thënë se ky spital është ngritur në kohë rekord dhe do të jetë një spital karantinë ose siç shërbente Konvaleshenva. “Është një spital me …

Read More »

“Unë i kam thënë ato që kam pasur”, Rama për Reformën Zgjedhore: “Ka akoma të tjerë që duhet të flasin”

Kryeministri Edi Rama në konferencën për gazetarët është ndalur edhe tek Reforma Zgjedhore. Ai është shprehur se Partia Socialiste është e hapur deri në fund për arritjen e një marrëveshje. Më tej ai ka shtuar se i vjen keq që edhe pse jemi në vitin 2020 Shqipërisë i duhet akoma …

Read More »

LAJM I FUNDIT/ Kreu i Këshillit të Lartë, Ruçi letër Metës: “Respekto afatatet kushtetuese, kemi muaj që presim emrin”

Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi i ka dërguar një letër zyrtare presidentit Ilir Meta ku thekson se po pret propozimin e e tij për kreun e Këshillit të Lartë të Shtetit. Letra e tij vjen pasi Këshilli i Lartë i Shtetit vijon të drejtohet nga Bujar Leskaj, megjithëse këtij të …

Read More »

LDK-ja thotë se i ka votat për formimin e qeverisë, vendos Kryesia e Kuvendit: Të Mërkurën votohet qeveria

Nesër në orën 11:00 do të mbahet seanca për votimin e qeverisë së re, në krye me Avdullah Hotin e LDK-së. Kështu ka mësuar KosovaPress nga burime brenda kryesisë së Kuvendit teksa mbledhja tanimë ka përfunduar dhe pritet të ketë deklarime për media. Ndërkohë një ditë më parë Lidhja Demokratike …

Read More »

Procedohen penalisht edhe tre sirian/ Policia e Tiranës arreston 7 shtetas, njëri prej të cilëve ishte shpallur në kërkim

7 persona janë arrestuar në Tiranë për akuza të ndryshme. Mësohet se njëri prej tyre ishte shpallur në kërkim ndërsa 3 shtetas të huaj sirian janë proceduar penalisht. Sherbimet e Komisariatit Nr.3 në bashkëpunim me Seksionin për Hetimin e Narkotikëve në DVP Tiranë, bënë arrestimin në flagrancë për veprën penale …

Read More »