Home / Aktualitet (page 6)

Aktualitet

Kina kërcënon SHBA/ Hakmarrje për statusin e Hong Kongut

Qeveria kineze e ka kërcënuar SHBA-në me masa të ashpra kundërvepruese nëse shkel interesat e Republikës Popullore të Kinës. Shkak për këtë reagim të Pekinit ishte njoftimi i Presidentit amerikan Donald Trump për të revokuar privilegjet ekonomike për ish-koloninë britanike të Hong-Kongut dhe për të kufizuar hyrjen e studentëve kinezë …

Read More »

Tension në rritje, Turqia kundërshton paralajmërimin e Greqisë, këmbëngul për të gërmuar për hidrokarbure në ujërat greke

Turqia ka kundërshtuar paralajmërimin e Greqisë për të anulluar shpimin e saj të planifikuar për hidrokarbure në Mesdhe, afër ishujve Grekë, duke pretenduar se eksplorimi do të bëhet në territorin e vet kontinental. “Zonat e reja të licencës për të cilat kërkoi Turkish Petroleum, në lidhje me aktivitetet e eksplorimit …

Read More »

Doli pozitiv për COVID-19, reagon lojtari i Bylisit: “Nuk kam asnjë lloj shqetësimi”, klubi deklaron se testi ishte i gabuar

Paraditen e sotme u raportua se një futbollist i Bylisit ka rezultuar pozitiv në testin ndaj koronavirusi. Së fundmi një gjë e tillë është kundërshtuar nga skuadra ballshiote duke pretenduar se testi ka dal gabim dhe se lojtari do të testohet përsëri. “Nga të dhënat nga Mallakastra dhe ekipi i …

Read More »