Home / Aktualitet (page 5)

Aktualitet

… Mihalër gjithandej ore …!

… e pamundur ta qetësoja mikun tim prej revoltës, pasi një e urtë e popullit thotë; “ai që ka këmbët jashtë zjarrit, e ka të lehtë t’iu japë këshilla atyre që po digjen”. Po e rrëfej fjalë për fjalë ngjarjen e tij : “Shkoj me gruan tek dentisti. Gruaja ishte …

Read More »

Gjykata e Tiranës jep vendimin për administratorin e “Gega Oil”. U vetëdorëzua të mërkurën në polici

Gjykata e Tiranës ka caktuar masën e sigurisë detyrim për t’u paraqitur kundrejt garancisë pasurore për administratorin e Gega Oil, Paulin Gegën. Kujtojmë se ky i fundit u shpall në kërkim nga policia rreth dy javë më parë me urdhër të Prokurorisë së Tiranës dhe mësohet se ai është vetëdorëzuar …

Read More »

Shqipëria port hyrëse për emigrantët e paligjshëm, 13 raste në hetim për akte terroriste

Në një intervistë për Report TV, drejtori për Kufirin dhe Migracionin shpjegon se vetëm në 3 muajt e fundit janë  kapur rreth 1700 emigrantë të paligjshëm, duke e përdorur vendin tonë si rrugë tranzite për të shkuar në destinacionet e tyre përfundimtare. Qyteti më i spikatur prej tyre është Korça, …

Read More »