Home / Aktualitet (page 467)

Aktualitet

Analizë mbi OSHEE, Gjiknuri: Do arrestohen ata që vjedhin energjinë, jo më dënime me gjoba

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”449″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]KUKËS-Ministri i Energjisë dhe Industrisë Damian Gjiknuri shprehet se ka ardhur koha që të arrestohen personat që vjedhin energjinë elektrike. Gjatë një analize të OSHEE-së në Kukës Gjiknuri bëri me dije se nuk do të ketë më dënime me gjoba. 

Read More »

Gorbachov shtrohet në spital, në gjëndje të rëndë

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”326″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Lideri i fundit i Bashkimit Sovjetik, 83-vjeçari Mikhail Gorbachev, është shtrirë në spital, por i vendosur të luftojë për jetën e tij. “Gjendja ime shëndetësore është mesatare qe një javë dhe tani unë jam në spital. Shëndeti im është përkeqësuar”, tha Gorbachev, raporton Ria …

Read More »

Ku ndodhet Kim Jong Un?

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”321″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Kim Jong Un, udhëheqësi i Koresë së Veriut, nuk është shfaqur prej një muaji në public madje as në përvjetorin e Partisë së Punëtorëve. Burime të afërta me partinë thonë se ai ende kontrollon pushtetin në vend, por se mungon për shkak të një …

Read More »

Vdes në Maqedoni një Britanik, dyshohet nga Ebola

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”318″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Një britanik i cili dyshohej se ishte prekur nga virusi vdekjeprurës Ebola ka ndëruar jetë në shtetin fqinj të Maqedonisë. Lajmi është konfirmuar nga një zyrtar i qeverisë maqedonase bën me dije lajmet vendase, ndërkohë një tjetër britanik ka simptomat e virusit.

Read More »

ISIS luftë me fishekë shqiptarë

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”172″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”medium”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Rrjetet më prestigjoze amerikane dhe britanike janë shokuar të mërkurën nga një raport i Qendrës për Hulumtimin e Armatimit në Konflikte. Kështu shprehet në një njoftim të publikuar ditën e sotme rrjeti informative “lapsi.al”, që, duke ju referuar Qendrës për Hulumtin citon se prejardhja …

Read More »

Universiteti i Tiranës, 330 kuota të mbetura të paplotësuara

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”430″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Universiteti i Tiranës ka në total 330 kuota të mbetura të paplotësuara, pasi kandidatët fitues nuk kanë bërë regjistrimin me dokumentacion pranë sekretarive mësimore.

Read More »

Rusia "grabit" delfinët luftarakë të Ukrainës

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”403″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Delfinët luftarakë, detaj interesant i periudhës së Luftës së Ftohtë, dalin sërish në skenë në periudhën e riaktivizimit të konfliktit në Ukrainë.

Read More »

RTSH, abuzime të rënda me tenderat

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”400″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Nga Besar Likmeta Raporti nga Kontrolli i Lartë i Shtetit, i cili mbulon periudhën nga viti 2010 deri në gjysmën e parë të vitit 2013, nuk është publikuar më parë edhe pse televizioni financohet nga një taksë që i ngarkohet çdo familjeje shqiptare.

Read More »

Fidel Kastro:Kush e krijoi ISIS-in?

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”385″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Pasi ish-presidenti i Kubës, Fidel Kastro e krahason NATO-n me forcat naziste të “SS”, akuzoi SHBA-të dhe Izraelin se janë përfshirë në krijimin e shtetit xhihadist islamik ISIS. Sipas “lapsi.al” : Tashmë lideri shpirtëror i kubanëve, armiku historik i SHBA-se akuzon perëndimin për hipokrizi …

Read More »

Arrestohen 9 zyrtarë të Ministrisë së Shëndetësisë, i dyshuar edhe ministri

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”313″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Nëntë zyrtarë të Ministrisë së Shëndetësisë, të spitaleve dhe klinikave private në Kosovë, ndër ta edhe mjekë, janë arrestuar në orët e para të mëngjesit të ditës së enjte. Mediat kosovare bëjnë të ditur se përdorimi i stendave të dyshimta, të skaduara, si dhe vendosja …

Read More »