Home / Aktualitet (page 467)

Aktualitet

DENONCIMI/ Ish kompania e ministrit Beqaj pesëfishon fitimin, me kontrata shtetërore

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”41646″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Nëpërmjet një daljeje publike, Partia Demokratike e ka etiketuar ministrin e Shëndetësisë, Ilir Beqaj si kampion të korrupsionit. Në emër të kësaj force politike, deputetja Jorida Tabaku u shpreh se në një kohë që bizneset po falimentojnë, biznesi i ministrit Beqaj “Intech+”, po lulëzon.

Read More »

VLORË/ Sekuestrohen 200 kg drogë, arrestohen punëtorët, ikin pronarët/ FOTO

Një sasi prej 207 kg lëndë narkotike është sekuestruar në tre banesa të fshatit Penkova të Vlorës. Në njërën prej banesave, lënda narkotike e vendosur në 6 thasë, gati për tu pastruar është gjetur  e vendosur në një divan të shtëpisë, ndërsa në një banesë  tjetër policia arrestoi punëtoret që përkujdeseshin për …

Read More »

GOMARLLËQET E FEVZIUT: NDESHJA ME ARMENINE, QARQET RUSE NË LOJË

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”41594″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Gjithologu me nam Blendi Fevziu, falë gjetjes së një gjeli që i pjell të ardhura dhe i mundëson gjezdisjen, sa nga njeri cep i botës në tjetrin, këtë herë ja ka hipur avionit dhe ka mbritur në Jerevan të Armenisë për të ndjekur ndeshjen që do …

Read More »

FAKTE KONKRETE/ ABUZIMI I ARDIAN FULLANIT ME “HOTEL DAJTIN”

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”33956″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”FULL”][vc_column_text]Ditën e djeshme, pasi Prokuroria e Tiranës i kërkoi trupit gjykues dënimin e ish guvernatorit të BSH, Ardian Fullani me pesë vite burg, pasi gjendej fajtor për konsumimin e veprës penale “Shpërdorim detyre”, lidhur me dy ngjarje kriminale: vjedhjen e 750 milion lekëve nga thesari i …

Read More »

KULMI, DREJTORËT DHE KËSHILLTARËT PAGUHEN MË SHUMË SE PRESIDENTI

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”41613″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Punonjësit politikë të ministrive marrin rroga më të larta sesa Presidenti e Kryeministri. Një raport i Kontrollit të Lartë të Shtetit zbulon pagesat marramendëse të anëtarëve të bordeve dhe këshillave mbikëqyrës. Kaq të larta janë pagesat për anëtarët e këtyre organeve vendimmarrëse, sa KLSH­ja ka rekomanduar …

Read More »

Ish-deputeti Maliqi: Qeveria e prangave, burg edhe për atdhedashurinë

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”37322″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text] Nëpërmjet një postimi të orëve të fundit në faqen e tij zyrtare të rrjetit socuial facebook, ish deputeti i Partisë Demokratike i qytetit të lashtë të Beratit, Lefter Maliqi, i është drejtuar bashkëpartiakëve të tij, por edhe publikut të gjerë me një thirrje inkurajuese për …

Read More »

Spartak Braho heq misterin, tregon takimin në qeli me "Ballist" Morinën

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”26136″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]”Në fakt, në kulmin e festimeve të fitores historike të Kombëtares sonë të futbollit, me rastin e kualifikimit të saj në “Euro 2016”, kur të gjithë shqiptarët po gëzonin në rrugë, në shtëpi me familjarët e tyre dhe miqtë, pata një shtysë shumë të fortë për …

Read More »