Home / Aktualitet (page 466)

Aktualitet

Blindohet Tirana, Kryeministri i parë serb shkel tokën shqiptare, në 11:00 Vuçiç në Tiranë

Për herë të parë një kryeministër serb shkel tokën shqiptare. Në orën 11:00 kryeministri Aleksandër Vuçiç dhe delegacioni që e shoqëron do të mbërrijë në aeroportin e “Nënë Tereza” për t’iu drejtuar Pallatit të Brigadave. Në 11:30 homologu Edi Rama do ta presë në një ceremoni zyrtare në Pallatin e Brigadave, …

Read More »

Dritan Prifti rikujton akuzat e renda ndaj Ilir Metës, mediat kanë çensuruar informacionin

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”33051″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text] Akuzat: “Një spiun komunist që në universitet spiunonte shokët… U rekrutua nga pedagogu i tij N.K. Sali Berisha e ka dosjen e plotë të Ilir Metës, por e ka përdorur atë për interesat e tija… Do të njoftoj  veprimtaritë e fshehta të Ilir Metës, brenda dhe jashte …

Read More »

Video/Reagimi i kryeministrit Maqedonas kur e pyet gazetari: A u rrëfeve tek Papa për gjynahet që ke bërë

[vc_row][vc_column][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=pcXdXj-Yx9Y”][vc_column_text]Liderët e partive politike në Maqedoni u takuan sot por pa arritur në një marrëveshje për zgjidhjen e krizës politike që ka kapur vendin. Por mes gjithë vëmendjes për të nxjerrë ndonjë deklaratë nga goja e politikanëve, duket se gazetarët kanë gjetur një mënyrë që të ‘shkundin” liderët politikë.

Read More »

Durrësi pas shiut të mëngjesit, vepra e kandidatit Vangjush Dako gjatë tetë viteve të qënies kryebashkiak /FOTO

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”33129″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_single_image image=”33125″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Vetëm  pak minuta shi i rrëmbyer  kanë qenë të mjaftushëm për të hedhur poshtë çdo pretendim dhe propaganda elektroale të kryebashkiakut në detyrë dhe kandidatit për kryebashkiak të Durrësit, Vangjush Dako. I cili për javë me rradhë rreket ti mbush mëndjen votuesve durrësak ta votojnë për …

Read More »

VIDEO/ Voltana Ademi e entuziazmuar nga fitorja e sondazheve dhe Tom Doshi, shpall programin elektoral

[vc_row][vc_column][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=Vvt00vFfLXY&feature=youtu.be”][vc_column_text]Kandidatja përfaqësuese e koalicionit opozitar në garën  për kryebashkiake e qytetit të Shkodrës, ka qenë tepër e entuziasmuar në daljen e saj, më të fundit, përpara elektoratit shkodran, ku ka shpallur programin e saj të titulluar “Rama-Meta, ka mbaru, ka mbaru”.

Read More »

Mbyll punimet Samiti i SEECP-së, Ponta: Ju duam së shpejti në BE

Përfundoi punimet në Tiranë Samiti i Krerëve të Shteteve dhe Qeverive të Procesit të Bashkëpunimit të Vendeve të Evropës Juglindore (SEECP), që shënoi dhe përmbylljen e kryesimit nga Shqipëria të kësaj organizate. Bullgaria është vendi që do të marrë drejtimin e SEECP-së për një periudhë njëvjeçare. Në një konferencë për shtyp në fund të …

Read More »

Ish ministri i Jashtëm serb komenton takimin e nesërm të kryeministrave Rama-Vuçiç në Tiranë

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”32793″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Kryeministri serb Aleksander Vuçiq dhe homologu i tij shqiptar, Edi Rama, për shumë çështje kanë qëndrime të ndryshme, por e rëndësishme është të vazhdojë dialogu dhe që vizita e Vuçiqit në Tiranë, në dt. 27 maj 2015, të realizohet, thotë ndër të tjera ish-ministri i jashtëm serb Goran Svillanoviq.

Read More »