Home / Aktualitet (page 465)

Aktualitet

Gjykata belge vendos sot për fatin e deputetit të arrestuar Mark Frroku

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”41828″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]I akuzuari kryesor për vrasjen e shqiptarit Aleksandër Kurti në Belgjikë, në 5 mars të vitit 1999, deputeti i parlamentit Shqiptarë Mark Frroku, do të përballet me drejtësinë belge. Deputeti Frroku, vëllai i bisnesmenit Arben Frroku i akuzuar për vrasjen e kyekomisarit Dritan Lamaj, i ndodhur aktualisht …

Read More »

Izet Haxhia ish-truproja e Sali Berishës: Kufomën e të ndjerit Remzi Hoxha e kanë hedhur në det

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”41825″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Ish-truproja e Sali Berishës ka reaguar sot sa i përket zhdukjes së Remzi Hoxhës. Në një letër të hapur në gazetën Dita, Izet Haxhia i drejtohet djalit të Remziut, Ardian Hoxhës. Sipas Haxhisë, kufoma e të zhdukurit të ndjerë është hedhur në det.

Read More »

KËSHILLA E FUNDIT E AMBASADORIT GALIANI: REFORMONI DREJTËSINË, QOFTË EDHE PA KONSESUS

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”41771″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”FULL”][vc_column_text]“Nuk erdha në Shqipëri duke qarë, por po largohem me lot në sy”. Kështu thotë për gazetën Shqiptarja.com, ambasadori italian në largim, Massimo Gaiani. Sipas gazetarit Carlo Bollino, Gaiani do marrë një detyrë të rëndësishme në Ministrinë e Jashtme italiane. Por çfarë ka ndryshuar në Shqipëri në krahasim …

Read More »

POLICIA ARRESTON 22 STRIPTISETE NGA BALLKANI

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”41811″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Një valë operacionesh nga uniformat blu të Tiranës në lokalet e natës janë kryer gjatë mbrëmjes së të premte duke gdhirë dita e shtunë, të cilat janë finalizuar me zbulimin e bazave të prostitucionit dhe prangosjen e pronarëve të këtyre klubeve.

Read More »

PRESIDENTI NISHANI NUK FIRMOS TAKS-FORCËN E LLALLËS

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”41808″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Presidenti i Republikës, Bujar Nishani nuk ka firmosur strukturën e posaçme që do të hetojë zyrtarët e korruptuar. Struktura antikorrupsion është ngritur prej një viti e gjysmë dhe ka përgatitur rreth 400 dosje për të hetuar ndaj zyrtarëve të lartë dhe të mesëm të administratës.

Read More »

HUMBJA E ZGJEDHJEVE NË LEZHË, MONIKA KRYEMADHI FLET EDHE NË EMËR TË PS-së

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”41805″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Lëvizja Socialiste për Integrim do të bëjë riorganizimin e strukturave të saj në Lezhë, pas humbjes së madhe që pësoi kandidati  Viktor Tushaj i propozuar prej LSI-së në zgjedhjet e 21 Qershorit përballë kandidatit të opozitës.

Read More »

AKADEMIKU REXHEP QOSE NUK BESON NË NDËSHKIMIN E BERISHËS

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”41776″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]“Nuk besoj se do të ndëshkohet ndonjëherë. Vetë qeverisja e Metës dhe Ramës nuk po e lejon diçka të tillë. Ndoshta për shkak të drojës prej ngritjes në revolta të PD-së, që Sali Berisha do ta sundojë më gjatë me evetefendinjtë e tij”.

Read More »

Dekriminalizimi, qeveria pranon kërkesën e opozitës për shenjat e gishtërinjve

Mazhoranca dhe opozita kanë hedhur një tjetër hap të rëndësishëm në procesin e dekriminalizimit të politikës dhe administratës që po ndërmerr vendi ynë. Kreu i komisionit të posaçëm për dekriminalizimin, Oerd Bylykbashi tha se qeveria ka pranuar kërkesën e opozitës për të marrë edhe shenjat e gishtërinjve të personave që duan …

Read More »

Durrës, Sekuestrohen 700 kg kanabis në zonën e Kënetës, 7 të arrestuar, mes tyre biznesmenë

Policia e Durrësit ka gjetur dhe sekuestruar në një banesë në zonën e ish-Kënetës, 700 kg kanabis. Ky operacion vjen pas sekuestrimit të madhë të një tjetër sasie ditën e djesjme në Gjirokastër. Sipas policisë lënda narkotike ishte e paketuar dhe gati për transport. Blutë mësohet se kanë shoqëruar në polici shtatë …

Read More »

FOTO/ Azilkërkuesja shqiptare lind katërnjakë në Gjermani, tre vajza dhe një djalë

Një e re nga Shqipëria, azilkërkuese në Gjermani, ka sjellë në jetë katërnjakë në spitalin universitar në Jena. 26-vjeçarja shqiptare, Oltjana Koci është bërë nënë e tre vajzave dhe një djali. Mediat gjermane raportojnë se gruaja lindi katërnjakët me operacion cezerianmnë javën e 32-të të shtatzanisë. Mjekët thonë se të …

Read More »