Home / Aktualitet (page 4)

Aktualitet

Rama: 2 xhunglat e krijuara nga paaftësia kronike e bashkive të djathta (VD)

Aksioni anti-informalitet është shtrirë në bregdetin e Shëngjinit dhe Velipojës ku janë liruar 10500m2 plazh të zaptuar në mënyrë të paligjshme. Vihen nën hetim 9 persona mes tyre edhe drejtorë pranë bashkisë së Lezhës Sokol Tema dhe Arben Ndoj. Kryeministri Edi Rama i ka quajtur plazhet e Shëngjinit dhe Velipojës si dy nga xhunglat më të mëdha të krijuara nga paaftësia kronike …

Read More »

Dhunoi një grua, Komisioni Shqiptar i Helsinkit akuza policisë: E liroi pas 3 orësh nipin e deputetit, s’dha informacion

Komisioni Shqiptar i Helsinkit kritikon policinë duke akuzuar se ngjarja mund të ishte parandaluar nëse do të ishte menaxhuar më mirë, ndërsa shton se nuk i ka vendosur në dispozicion informacionin e kërkuar. Komisioni Shqiptar i Helsinkit (KSHH) ka reaguar pas dhunës që u ushtrua ndaj një gruaje në datë 31 …

Read More »

Pas 19 ditëve në qeli gjykata liron polakun, armën në makinë ia futi bashkëpunëtori i SHISH

Arkadiusz ModrzejeWski në asnjë moment nuk ka pranuar autorësinë e krimit, duke këmbëngulur në policinë e Durrësit, gjykatë dhe prokurorisë se arma e sekuestruar në makinën e tij ishte futur qëllimisht nga bashkëpunëtori i tij në biznes Graciano Hidri. Graciano Hidri Arkadiusz Modrzejewski, biznesmeni Polak i arrestuar në 11 korrik 2019 …

Read More »

Meta insiston: I vërtetë lajmi i sizmologut grek për tërmetin apokaliptik (VIDEO)

  Presidenti i Republikës Ilir Meta vijon që t’u qëndrojë deklarimeve ku paralajmëronte se Shqipëria do të përfshihet nga një tërmet apokaliptik. “Unë nuk e di se cfarë ka thënë ky sizmologu grek, këtu janë ato 45 linqet mininale të Greqisë dhe Shqipërisë (tregon listën e medive), besoj se televizioni ja …

Read More »