Home / Aktualitet (page 3)

Aktualitet

Sot i mbaroi mandati Voltana Ademit, Ministria e Financave bllokon funksionimin e Bashkisë së Shkodrës

Ministria e Financave dhe Ekonomisë bllokon funksionimin e Bashkisë së Shkodrës, në kushtet kur sot, më 20 gusht, përfundoi zyrtarisht mandati i kryetares së Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi. Ditën e sotme, Dega e Thesarit nuk ka pranuar të kryejë veprimet përkatëse për likujdimin e faturave për shërbimet e bashkisë Shkodër. Drejtoria e …

Read More »

Shqiptarët e presin me padurim/ SHBA tregon si do të funksionojë SPAK: Askush nuk do të jetë i paprekshëm

Prokurorët e Posaçëm do t’i nënshtrohen monitorimit të vazhdueshëm të financave dhe të telefonave të tyre për të parandaluar korruptimin apo kanosjen e tyre. Kjo bazohet në modele që janë përdorur edhe në vende të tjera si Kroacia apo Rumania. Ambasada e Shteteve të  Bashkuara të Amerikës në Tiranë ka …

Read More »

Tension në Shkodër, sulmohet Tom Doshi (video)

Deputeti Tom Doshi është sulmuar nga mbështetësit e PD në Shkodër jashtë ambienteve të bibliotekës në Shkodër pas përfundimit të mbledhjes për konstituimin e këshillit bashkiak. “Sot mora pjesë në mbledhjen e këshillit bashkiak si aleat i PS”- ka thënë Doshi, duke shtuar se ata qe nuk morën pjesë në …

Read More »

Shqiptari 29 vjeçar kërcënon me thikë arkëtaren dhe grabit supermarketin

Një shqiptar 28-vjeçar është arrestuar pasi ka kërcënuar me thikë arkëtaren e një supermarketi. Sipas mediave italiane, shqiptari i drejtoi thikën arkëtares së supemarketit dhe  mori paratë që ndodheshin në arkë.  Gruaja që u kërcënua ka bërtitur e tmerruar dhe një punonjës tjetër i supermarketit ka lajmëruar policinë. Policia në Kremona të …

Read More »