Home / Aktualitet (page 20)

Aktualitet

Plagosje me armë zjarri në Lezhë, identifikohet dhe shpallet në kërkim autori i dyshuar

Një i plagosur me armë zjarri ka mbetur në Lezhë. Autori i dyshuar Xhulio Vokrri, ka plagosur 25-vjeçarin Paulo Bushi (Ndoj) pas një konflikti për motive të dobëta. Policia ka identifikuar autorin e dyshuar dhe vijon krehja e zonës për kapjen e tij. “Më datë 17.09.2021, rreth orës 14:40, në fshatin Manati, Lezhë, pas një …

Read More »

Ndëshkohen 1120 shoferë në 24 orët e fundit, 13 në pranga nga Policia Rrugore

Policia e Shtetit ka intensifikuar kontrollet dhe monitorimin e qarkullimit të automjeteve, duke përdorur radarë, dronë, mjete të pauniformuara, kamera, aparate fotografike dhe alkooltestues. Gjatë 24 orëve të fundit janë evidentuar dhe ndëshkuar 1120 drejtues mjetesh, për shkelje të ndryshme që janë rrezik potencial për përfshirje në ngjarje rrugore. Në …

Read More »