Home / Aktualitet (page 10)

Aktualitet

Fier/ Dhunoi vajzën, arrestohet 55-vjeçari

Një 55-vjeçar është arrestuar nga policia pas akuzohet se ka dhunuar vajzën e tij. Ndërkohë është arrestuar edhe një person i shpallur në kërkim. I arrestuari është Sh.M., 43 vjeç, banues në Fier, pasi Gjykata e Apelit Vlorë me vendimin e datës 13.09.2021 ka vendosur masën e sigurisë “Arrest me …

Read More »

Aksident i rëndë në Mirditë, plagoset pasagjerja 55-vjeçare, arrestohet shoferi (DETAJE)

Një aksident automobilistik ka ndodhur në Mirditë, ku si pasojë është plagosur një pasagjere 55-vjeçare. Policia ka vënë në pranga shoferin 59-vjeçar që shkaktoi aksidentin. Njoftimi: Specialistët e Qarkullimit Rrugor bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit: F. Ll., 59 vjeç, banues në Mirditë. Ky shtetas, duke drejtuar mjetin tip “Benz”, …

Read More »

Bursa 6-mujore studimi falas në TUMO për 150 fëmijë, Veliaj: Start i barabartë investitoreve në programe

150 fëmijë që vijnë nga familje në nevojë do të përfitojnë bursa 6-mujore studimi falas në programin TUMO Tirana, në qendrën më inovatore për teknologji krijuese në vend. “Raiffeisen Invest” ka prezantuar programin e bursave dhe kriteret për përfitimin e tyre për grupmoshën 12-18 vjeç, në kuadër të marrëveshjes ndërmjet …

Read More »