Home / Aktualitet

Aktualitet

Rama: Biseda me Trump dhe Mitsotakis inkurajuese! Së shpejti takim me Zaev dhe Vuçiç për heqjen e kufijve (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një intervistë në SHBA. Kryeministri Edi Rama ka dhënë një intervistë në SHBA. Ku temat kryesore janë: Prezantimi me Kryeministrin Mitsotakis; Rikthimi i idesë së Shengenit rajonal; PO-ja e Bundestagut për çeljen e negociatave BE-Shqipëri dhe Reforma Zgjedhore si hap drejt Konferencës Ndërqeveritare të Shqipërisë …

Read More »

Prej dy ditësh i shtruar në spital, vetëm 10 ditë burg për pedagogun që kërkonte favore seksuale nga studentja

Gjykata e Elbasanit ka caktuar masën e sigurisë ‘arrest me burg’ me 10 ditë, për Denis Himçin pedagogun që kërkonte favore seksuale nga studentja në Universitetin e Elbasanit. Denis Himçi ELBASAN– Gjykata e Elbasanit ka caktuar masën e sigurisë ‘arrest me burg’ me 10 ditë, për Denis Himçin pedagogun që kërkonte favore …

Read More »

Sekserja e “Fondit Besa”, shpërthen në lot: Hajdutët e vërtetë janë jashtë. Më çoni tek fëmijët

Një nga të arrestuarat për skemën e mashtrimit të dhënies së kredive fiktive nga “Fondi Besa” ka shpërthyer në lot gjatë seancës së sotshme. Mesditën e kësaj të premteje, Orkida Drizo ka kërkuar ndryshimin e masës së sigurisë nga Gjykata e Apelit. Ajo ka thënë :-“Ata që vodhën paratë janë …

Read More »