Home / Aktualitet

Aktualitet

Shifrat e fundit/ 3 viktima nga COVID-19, ja sa raste të reja u shënuan gjatë 24 orëve

Ministria e Shëndetësisë ka bërë publike shifrat e fundit përsa i përket situatës së koronavirusit në vendin tonë. Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 808 testime, nga të cilat 124 kanë rezultuar pozitivë. Pavarësisht përpjekjes së mjekëve, kanë humbur jetën 3 persona; një 71-vjeçar nga Divjaka, një 79-vjeçar nga …

Read More »

Shkarkimi i Prelës, reagon Salianji: Shpëtoi kriminelë e trafikantë, si duhej as dreqit. Po ju vjen dita!

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka reaguar në lidhje me shkarkimin nga detyra të prokurores Donika Prela, ish-drejtuese e Krimeve të Rënda. Përmes një reagimi në ‘Facebook’ Salianji thekson se Prelën e flakën si shumë të përdorur. “Shpëtoi kriminelë dhe trafikantë, e përdorën për të shpëtuar llumin dhe sulmuan …

Read More »

Ekspertët rrëzojnë mitin e 8 gotave, sa ujë duhet të pini sipas peshës trupore

Profesori i mjekësisë tregon pse kjo këshillë nuk duhet zbatuar: Njerëzit nuk kanë nevojë… Një nga këshillat më të zakonshme shëndetësore që dëgjojmë është “pini tetë gota ujë në ditë”. Në një artikull në ‘New York Times’, një profesor në Universitetin e Mjekësisë të Indianas në Shtetet e Bashkuara argumenton …

Read More »

Nga protesta tek takimi në Kryeministri, kreu i sindikatës së mjekëve zbulon se çfarë u arrit në takim me Manastirliun: Javën e ardhshme…

Javën që pritet do të ngrihet një grup pune, me përfaqësi nga Sindikata e mjekëve, ministrja e Shëndetësisë si dhe nga zyra e bashkëqeverisjes në Kryeministri, për të parë nga afër 4 kërkesat e parashtruar nga bluzat e bardha. Ky fakt u bë i ditur nga kreu i sindikatës së …

Read More »

Listat e deputetëve/ Surpriza e PD, heq Flamur Nokën nga Kukësi, e sjell në Qarkun e Tiranës

Surpriza në listat e Partisë Demokratike. Publikimi i listës së kandidatëve të demorkatëve për qarkun e Kukësit konfirmoi zërat se ish-deputeti i Kukësit Flamur Noka nuk do të kandidojë më në këtë qark. Burime të mirëinformuara pranë PD bëjnë të ditur për gazetarin e ‘News24’ dhe ‘BalkanWeb’ Osman Stafa se …

Read More »