Home / Kryesore / Bylykbashi tentoi shpëtimin e Berishës? Reagon Yuri Kim: “Non grata” nuk negociohet

Bylykbashi tentoi shpëtimin e Berishës? Reagon Yuri Kim: “Non grata” nuk negociohet

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim ka reaguar pas deklaratave në media se deputeti demokrat Oerd Bylykbashi ka ndërmjetësuar për shpëtimin e Sali Berishës nga shpallja “non grata” që i bëri Departamenti Amerikan i Shtetit në maj të këtij viti, pas zgjedhjeve parlamentare. Kim në një reagim në Twitter shprehet se vendimi i SHBA-së për personat që vendos që të shpallen “non grata” nuk negociohet dhe askush nuk duhet të pretendojë se ishte “ndërmjetës”.

Check Also

Hillary Clinton i jep çmim Kryeministrit Rama: E admiroj punën e tij, hapi dyert për afganët

‘Shpëtoi afganët; Hillary Clinton i jep çmimin “Vital Voices Global” Kryeministrit Edi Rama “Njerëz të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

3 + fifteen =