Home / Aktualitet / Bullgaria i dhuron 50 mijë vaksina “Pfizer” Maqedonisë së Veriut

Bullgaria i dhuron 50 mijë vaksina “Pfizer” Maqedonisë së Veriut

Ministri i Punëve të Jashtme në Maqedoninë e Veriut, Bujar Osmani ka bërë me dije se Bullgaria ka dhunuar vaksina Pfizer, për të luftuar Covid-19. Sipas ministrit, janë dhuruar 50 mijë vaksina.

Check Also

Vizita e Escobar në Tiranë! Takime me Ramën dhe Bashën, mesazhi i ambasadës

 Ambasada e Shteteve të Bashkuara në vendin tonë, me anë të një postimi në rrjetin …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

two × 1 =