Home / Aktualitet / Brukseli hapi negociatat, SHBA: Jemi në çdo hap të rrugës me Shqipërinë

Brukseli hapi negociatat, SHBA: Jemi në çdo hap të rrugës me Shqipërinë

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo ka përshëndetur vendimin e Këshillit Europian për të hapur negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

Në një postim në llogarinë e tij në Tweeter, Pompeo është shprehur se SHBA mbetet partner i Shqipërisë në çdo hap të rrugës së saj në integrimin europian.

Ne mirëpresim vendimin e Këshillit Europian për të hapur negociatat e pranimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Shtetet e Bashkuara do të mbeten partneri juaj në çdo hap të rrugës.” shkruan Pompeo.

Check Also

Shpresë në horizont! Kina nis testimin e vaksinës kundër Covid-19 tek njerëzit

Lajm te mira viijne nga Kina për frenimin e pandemisë së koronavirusit, me konkretisht nga …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

4 × three =