Home / Bota / Britania me shifra të frikshme të Covid-19, ja sa viktima u shënuan në Itali(SHIFRAT)

Britania me shifra të frikshme të Covid-19, ja sa viktima u shënuan në Itali(SHIFRAT)

Britania e Madhe ka bërë sot publike shifrat e fundit sa i takon situatës së koronavirusit në vend.

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 19.202 raste të reja me covid dhe 1322 viktima, duke e çuar në mbi 3.8 milionë numrin e përgjithshëm të të prekurve dhe gati 110 mijë atë të viktimave, që nga fillimi i pandemisë.

Edhe Amerika paraqitet me shifra të larta, por Italia që ka pësuar pak rënie të rasteve të reja, ka regjistruar shumë viktima.

Janë mbi 13 mijë të infektuar në 24 orë dhe 476 humbje jete, duke e çuar në mbi 2.5 milionë numrin total të infektimeve dhe gati 90 mijë atë të viktimave, që prej fillimit të pandemisë së koronavirusit.

Check Also

Kriza e pandemisë/ Italia më e varfër se kurrë

Agjencia Kombëtare e Statistikave – ISTAT – tha të enjten se numri i njerëzve në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

two × 4 =