Home / Kryesore / Bregdeti i Himarës në erësirë totale, dy ditë pa drita

Notice: Trying to get property of non-object in /var/www/html/wp-content/themes/sahifaa-2/framework/parts/post-head.php on line 73

Bregdeti i Himarës në erësirë totale, dy ditë pa drita

himara

Reshjet e shumta të shiut dhe erërat e ditëve të fundit duket se i kanë  krijuar  probleme të shumta qytetin bregdetar të Himarës.

Ndërprerja e energjisë elektrike është një “fenomen“  që ndodh shpesh në këtë qytet por edhe në gjithë territorin që përfshihet nga Himara në ndarjen e re territoriale, sakaq përseritshmëria është prezente  edhe  këto 2 ditët e  fundit.

Sipas banorëve bregas, ndërprerja me furnizim  të energjisë elektrike këto ditë po  paralizon më së keqi çdo aktivitet apo veprimtari.

Ndërsa telefonatës nga“ Arberia News“  specialistet  e OSHEE në  këtë zonë  i janë  përgjigjur  se  kushtet e vështira atmosferike kanë krijuar difekte  teknike të vazhdueshme dhe nuk ka ende një informacion lidhur me kthimin në normalitet të këtij problemi.

Check Also

THIRRJE PËR APLIKIM PËR ORGANIZATAT E MEDIAVE

Dt, 29 Janar 2020 Grante për prodhimin e videove me perbajtje “Video Plus” brenda projektit …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

11 + 11 =