Home / Aktualitet / “Bombë shëndetësore” në Fier, qytetarët grumbull në zyrat e Adisës

“Bombë shëndetësore” në Fier, qytetarët grumbull në zyrat e Adisës

Shumë qytetarë në Fier po presin ditën e sotme në radhë për të marrë shërbim në zyrat e “ADISA” që herët në mëngjes.

Sipas raportimit të bërë nga gazetarja e Fax News, Fatmira Bajramaj dita e sotme ka pasur dyndjen më të madhe të qytetarëve të cilët vijnë nga të gjitha njësitë administrative për tu pajisur me dokumentacione në Fier.

Qytetarët shprehen se janë të frikësuar nmga Covid -19, por për ta ardhja e shpeshtë në zyrat e Adisës është një dëm ekonomik, pasi ka kosto.

Ajo çfarë vihet re është mosrespektimi i distancës, e gjithashtu mungesa e instiutcioneve përgjegjëse për të ndaluar grumbullimet e qytetarëve të cilat janë dhe burime të shpërndarjes së COVID19.

Check Also

Plas skandali i radhës/ Kandidati për deputet i LSI-së kapet duke blerë vota(VIDEO)

Kur na ndajnë 2 ditë nga zgjedhjet e 25 prillit, duket se të gjithë kandidatët …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

13 − 7 =