Home / Aktualitet / “Blindohet” Elbasani, FNSH dhe RENEA zbarkojnë në një operacion blic

“Blindohet” Elbasani, FNSH dhe RENEA zbarkojnë në një operacion blic

Një operacion blic po zhvillohet në këto momente në rrethin Elbasanit ku janë blinduar me forcat e FNSH dhe RENEA, 3 bashki.

Operacionet janë zhvilluar në qytetin e Elbasanit, Peqinit dhe Cërrikut.

Ky reagim nga ana e organeve ligjzbatuese vjen si rjedhojë e dy vrasjeve të fundit që ndodhën në Elbasan dy ditë më parë.

Disa persona janë shoqëruar në polici si të dyshuar dhe pritet të kryen veprimet e mëtejshme hetimore për zbardhjen e plotë të ngjarjeve.

Check Also

OBSH thirrje Europës: Mos përsërisni “gabimin” e verës së kaluar, varianti indian i Covid po përhapet

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka paralajmëruar se vaksinimi i të gjithë popullatës është ende larg …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

19 − eleven =