Home / Aktualitet / Bill Gates jep datën e saktë: Ja kur do ta kemi mundur COVID dhe do të kthehemi në normalitet

Bill Gates jep datën e saktë: Ja kur do ta kemi mundur COVID dhe do të kthehemi në normalitet

Bill Gates ka deklaruar se bota do të jetë në gjendje të kthehet në normalitet, deri në fund të vitit 2022. Sipas tij, kjo gjë do të bëhet e mundur falë vaksinimint kundër Covid.

Në një intervistë për gazetën polake “Gazeta Wyborcza” dhe transmetuesin televiziv “TVN24”, Gates deklaroi se pandemia Covid është “një tragjedi e pabesueshme”. Sipas tij shpresa e vetme ishte qasja në vaksina, të cilat janë zhvilluar me një shpejtësi të jashtëzakonshme.

“Deri në fund të vitit 2022 ne duhet të kthehemi plotësisht në normalitet. Njerëz si unë paralajmëruan dhe thanë: ekziston një rrezik, dhe që ai të shmanget dhe të bëhen përgatitje duhet paguar një çmim të vogël.

Por fatkeqësisht, këto investime nuk u bënë me kohë,” tha Gates.

Check Also

Tensionet para zgjedhjeve, Duka: Mandatet e përgjakura krijojnë frikë

Kreu i PAA-së, Agron Duka, thotë se duhet eliminuar çdo tensionim partiak, duke iu referuar …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

fifteen + one =