Home / Aktualitet / Bilanci i fundit/ Situatë e rënduar në spitale, 9 viktima dhe mbi 300 raste të reja me COVID gjatë 24 orëve të fundit

Bilanci i fundit/ Situatë e rënduar në spitale, 9 viktima dhe mbi 300 raste të reja me COVID gjatë 24 orëve të fundit

Ministria e Shëndetësisë ka bërë publike shifrat e fundit përsa i përket situatës së koronavirusit në vendin tonë.

Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 9 viktima, njësoj sa dhe dje, duke e çuar në 527 numrin total të jetëve të humbura që nga fillimi i pandemisë.

Nga 1446 testime, janë konfirmuar 321 raste pozitive në këto 24 orë, duke e çuar në 21.523 numrin total të të prekurve me koronavirus.

Të dhënat e plota në tabelën e mëposhtme:

ahifrat.jpg

Check Also

Manastirliu flet para familjarëve: Ja si do ti shihni të afërmit me Covid në spitale

Ministrja Ogerta Manastirliu ka zhvilluar takim me familjarët e pacientëve të prekur nga koronavirusi që …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

thirteen + ten =